- Advertisement -

TAG

26 nëntor

3 mijë pastërmete nga nëntori/ Mbi 1 mijë goditje janë ndjerë nga njerëzit

Pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit të shkuar, përjetuam pandeminë nga Covid 19. Tani duket sikur aktiviteti sizmik ka rifilluar duke shkaktuar...

Dy muaj nga tërmeti tragjik i nëntorit/ Banorët e Durrësit kthehen në shtëpitë e rrënuara: Jemi në mëshirë të fatit (film)

Kanë kaluar dy muaj nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit ndërsa banorët e Durrësit janë ende në mëshirë të fatit pa asnjë banesë për...

Pas tërmetit shkatërrues/ Reagon Basha: 150 mln dollarë Rama ia dha 10 oligarkëve, jo qytetarëve

Dy muaj pas tërmetit shkatrrimtar të 26 nëntorit, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë një bilanc në lidhje situatën aktuale që ndodhet vendi. Përmes...

U arrestua pas shembjes së Kavalishencës nga tërmeti i 26 nëntorit, lirohet nga burgu Ahmet Doda

Gjykata e Durrësit ka ndryshuar sot masën e dënimit nga “arrest me burg” në “detyrim paraqitje” për drejtorin e Kavalishencës në Durrës, Ahmet Dodën. Kujtojmë...

Shqiptarët e Australisë mbledhin 255 mijë dollarë për viktimat e tërmetit

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit që la pas 51 viktima, shqiptarët kudo në botë janë solidarizuar duke mbledhur ndihma për përballimin e situatës...

Arrestohen përgjegjësit e viktimave tek pallati “2 Gjelat” në Durrës/ Pronari i lokalit holloi muret e pallatit, ish-drejtori i ALUIZNI-t firmosi lejen

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, detaje të reja po dalin ditë pas ditë dhe kanë në fokus vendosjen e e personave përgjegjës para...

Deklaratat e forta të Berishës në Akademinë Politike: Disa nuk i vrau tërmeti por shteti, tre pallate ishin në rrezik shembje

Ish-kryeministri Sali Berisha po merr pjesë në aktivitetin e Akademisë Politike të organizuar nga Furumi Rinor i PD-së dhe Fondacioni Konrad Adenauer ku gjatë...

PD dhuron fondet e pritjes tradicionale të 11 Dhjetorit për banorët e prekur nga tërmeti

Aktivitetet e planifikuara  për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anulluar, dhe të gjitha fondet e përcaktuara për këto aktivitete së...

Rama takon Erdoganin në Stamboll

Kryeministri Edi Rama është në një takim me presidentin turk Erdogan, për konferencën e donatorëve që po zhvillohet në Turqi. Takimi zhvillohet për kërkimin e...

Tragjedia mund të shmangej? Pallatet që u shembën nga tërmeti ishin shpallur të pabanueshme

Banorë të Thumanës dëshmojnë se disa nga banesat që u shemben apo dëmtuan ishin shpallur të pabanueshme që pas tërmetit të një viti më...

Latest news

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të Rënda. Përmes një...

EULEX-i arreston kreun e organizatës së veteranëve të luftës në Kosovë

Kreu i OVL-UCK-së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX-i. Kështu ka deklaruar për Gazetën Express nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. Gjithashtu Haradinaj ka bërë të ditur...

SHASH jep çmimin “Mjeshtër në Arkitekturë” , Emin Rizës, Aleksandër Meksit dhe Pirro Thomos

Të nderuar kolegë, Në kuadrin e FAMA – “Festivali i Arkitekturës Moderne Shqiptare / Festival of Albanian Modern Architecture”: SHASH dhe MK, ka nderin t’Ju ftojë...

Arrestohet në Maqedoninë e Veriut për trafik droge Saimir Taullau

Është arrestuar në Maqedoninë e Veriut Saimir Taullau, pasi kërkohej për trafik droge në Zvicër. Saimir Taullau pak kohë më parë është paraqitur pranë OFL-ve...

PD nis fushatën elektorale, Bardhi nga Kukësi: Votimi nga anëtarësia, hapi i madh i fitores së zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh se PD e nisi fushatën me një hap të madh për fitore të thellë të...
- Advertisement -