Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohen përgjegjësit e viktimave tek pallati “2 Gjelat” në Durrës/ Pronari i lokalit holloi muret e pallatit, ish-drejtori i ALUIZNI-t firmosi lejen

Nga Ejona 0

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, detaje të reja po dalin ditë pas ditë dhe kanë në fokus vendosjen e e personave përgjegjës para drejtësisë.

Të ndaluarit e rradhës janë përgjegjësit e viktimave tek pallati “2 Gjelat”, në qytetin e Durrësit.

Është lëshuar urdhër ndalimi për ish drejtorin e ALUIZNI-t Flamur Gjuzi dhe pronarin e lokalit Bar Barons, Artur Terziu.

Nge hetimet e kryera rezulton se pallati është dëmtuar 5 vite më parë, dhe është legalizuar dhe certifikuar për punimet paligjshme nga drejtori i ALUIZNI-t, aso kohe, Flamur Gjuzi. Ndaj Gjuzit rëndon akuza e ‘shpërdorimit të detyrës’.

Report Tv ka siguruar dokumentin për ndalimin e këtyre shtetasve.

Në dokument thuhet se pronari i lokalit Bar Barons, Artur Terziu ka holluar muret, bazamentin mbajtës të pallatit, me qëllim përfitimin e hapësirave të mjaftueshme për lokalin e tij si dhe ka shfrytëzur taracën për të vendosur tre depozita voluminoze në funksion të biznesit të tij. Banorët pretendojnë se pikërisht nga ky lokal erdhi dhe shembja e komplet pallatit, pasi godina kishte humbur ndjeshëm bazamentin e saj në katin e parë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej