Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Twitter do të shtojë videon si Snapchat

Nga Klodiana 0

Jo vetëm Facebook dhe Instagram: edhe Twitter do të shtojë videon si Snapchat me funksione të reja, që do ta bëjnë më të lehtë për përdoruesit shpërndarjen e videos në microblog.

“Twitter po punon për një funksion të ri të ngjashëm me Snapchat, aplikacion që hapet direkt me fotokamera, e gatshme të bëjë dhe të shpërndajë mini-klipe”, bën të ditur Bloomberg.

Produkti i ri i mikroblogut do të përqëndrohet te fotokamera dhe duhet të ristrukturojë hapat për të xhiruar dhe publikuar videot.

Ndërkohë Jack Dorsey, numri një i Twitter, e vlerësoi stilin e inovacionit të aplikimit duke e quajtur “modern”, shkruan ata.

Mikroblogu, i cili po rinovohet, ka ndryshuar kohët e fundit në mënyrë që të rritet dhe në nëntor bëri të mundur rritjen e gjatësisë së mesazhit, nga 140 karaktere në 280.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej