- Advertisement -

TAG

Instagram

“E kam rrahur se rrinte në Instagram”, 37-vjeçari flet për gruan e tij: Është e paaftë, duhet të më shërbejë mua…

Një bisedë në telefon mjaftoi që dy të rinj nga Fushë-Arrëzi të lidhnin jetën bashkë në martesë e të bëheshin prindër të dy fëmijëve,...

Çfarë po ndodh? Bie Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Prej disa minutash, gjigandët e rrjeteve sociale, Facebook, Instagram dhe Whatsapp, kanë rënë. Problemi është raportuar në të gjithë botën. Ndryshe nga këto tre aplikacione, Twitter...

Gara në “Instagram”/ CR7 më i ndjekuri, Messi “mbreti” i pëlqimeve

Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi janë rivalë prej vitesh: në fushat e blerta, në fitimin e trofeve dhe çmimeve të ndryshme, por edhe në...

Ronaldo “dominon” botën virtuale/ I pari person që kalon shifrën e 300 milionë ndjekësve në Instagram

Jo vetëm dominim në fushën e lojës, Ciristiano Ronaldo kryeson edhe “botën virtuale”, atë të rrjeteve sociale. Numri 7, ka arritur një moment historik, ai...

Cristiano Ronaldo bëhet futbollisti i parë miliarder

Cristiano Ronaldo është miliarderi i parë në futboll. Sulmuesi i Juventusit, i cili u emërua futbollisti më i paguar në planet në vitin 2020,...

Sondazhi/ Basha bën pyetjen e ditës në Instagram

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur një sondazh në faqen e tij në Instagram, ku ka shtruar një pyetje për të gjithë ndjekësit...

“Ditë më të mira”/ Basha fton qytetarët në Instagram: Ne mund të sjellim ndryshimin

Kreu i PD, Lulzim Basha në një postim në Instagram, ka ftuar qytetarët se çdo ditë është një mundësi e re për të bërë...

Bebe Rexha tregon kujtimin e dhimbshëm: Më tallnin dhe quanin të shëmtuar

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha është aktualisht në kohën më të mirë, por ka treguar shpesh se jeta e saj nuk ka qenë...

Jennifer Aniston i bashkohet Instagramit, postimi i saj i parë ishte epik

Instagram është një ndër rrjetet sociale e cila përdoret masivishtë nga të gjithë. Aktorja e njohur Jennifer Aniston ka hapur dje për herë të parë llogarinë e...

Facebook si Instagram, vjen me një ndryshim të madh sa i takon “pëlqimeve”

Edhe Facebook do të ndjekë hapat e Instagram-it sa i takon pëlqimeve nëpër postime. Pra, gjiganti i rrjeteve sociale do të heqë numrin e pëlqimeve...

Latest news

Regjistrimi i automjeteve për herë të parë, Rama jep lajmin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar një video në profilin e tij në Facebook në lidhje me regjistrimin e makinave për...

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...
- Advertisement -