- Advertisement -

TAG

twitter

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Facebook, Google dhe Twitter, dëshmojnë në Kongres për sigurinë

Zyrtarë të lartë nga kompanitë Facebook Inc, Google dhe Twitter Inc u shfaqën nga distanca para ligjvënësve amerikanë në një seancë dëgjimore mbi ndikimin...

E thërret kreun e PD-së Luli Basha, Yuri Kim tregon përse

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka treguar arsyen pse e ka thërritur publikisht kreun e opozitës, “Luli Basha” dhe jo “Lulzim Basha”. Ambasadorja...

Donald Trumpi i ofenduar i kthehet Twitter-it

Donald Trumpi ndjehet i lënduar në sedër nga Twitter-i! Askush nuk duhet t'i bëjë vërejtje presidentit për gënjeshtra. Në një kohë që interneti ka...

Budina i përgjigjet Ramës: Nuk kam fyer asnjeri, Aleanca do vazhdojë me mosbindjen civile

Më herët gjatë ditës së sotme, kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një mesazh publik regjisorit Edmond Budina. Në një postim të bërë...

Europa Nostra deklaratë urgjente: Mbështesim trashëgiminë kulturore. Godina nuk duhet shembur, duhet mbrojtur

Organizata prestigjioze “Europa Nostra” ka reaguar përmes një deklaratë urgjente lidhur me vendimin e Këshillit Bashkiak për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në një...

Twitter fshin mbi 8500 llogari, godet rëndë propagandën e partive serbe

Twitter ka "goditur" rëndë propagandën e partive serbe, kryesisht atë të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Gjatë një hetimi të bërë muajt e fundit, është...

Gazetari i “Bild” që nxori përgjimet, mesazh OSBE-së: Edi Rama është armik i medias së lirë!

Gazetari gjerman i gazetës “BILD”, Peter Tiede, i cili u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër,...

DW: OSBE pranoi paketën antishpifje

Pas diskutimesh të shumta, OSBE-ja ka miratuar pr/ligjet antishpifje në Shqipëri. Varianti përfundimtar i paketës, i ndryshuar gjatë ditës së djeshme është në përputhje...

Basha takon Drejtorin Rajonal për Evropën në Institutin Ndërkombëtar Republikan

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvllluar një takim me Paul McCarthy, Drejtor i IRI global për Europën. Në një postim në Twitter, Basha thekson se...

Edi Rama nuk heq dorë për mediat: Duan të prekin lirisht dinjitetin e të tallen me të vërtetën

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me polemikat e shumta, që ka ndezur ligji i paketës antishpifje për mediat. Përmes një statusi në Twitter,...

Latest news

“Yuri Kim shkoi në Theth me 13 bodyguard”, zbulohen destinacionet e preferuara të shqiptarëve

Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga pandemia. Këtë vit ndryshe nga herët e tjera, ky sezon i gjeti shqiptarët brenda kufijve....

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela. Mësohet se në seancën e sotme nuk ishte e pranishme Donika Prela dhe as avokati i saj. KPA...

Kryefamiljari kthehet në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti: Jam invalid, nuk rrihet në çadër

Klodian Luku, banor në Shijak, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

Shifra rekord nga Elbasani, 17 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ditën e sotme janë shënuar shifra rekord në Elbasan me koronavirus. Raportohet se në 24 orët e fundit u raportuan 17 raste të reja,...

36-vjeçari tenton të vetëvritet me thikë në banesën e vjehrrit

Një 36-vjeçar banues në Tiranë ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës, në banesën e vjehrrit. Sipas policisë 36-vjeçari ndodhet në spitalin rajonal në Fier,...
- Advertisement -