Teuta rigjen Europën…

Duhet të lëçisni

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Nëse kampionati do të përfundonte sot, Teuta do të ishte skuadra që nuk do të pushonte në verë për hir të Europa League, ndërsa Tirana do të kishte kohë të bënte plazh me muaj. Skuadra e Maganit ka dominuar ndaj Bylisit në “Niko Dovana”, megjithëse ka fituar vetëm me një gol të Mustës. Gjithsesi, kaq ka mjaftuar që “djemtë e detit” të pozicionohen në vendin e tretë, dy pikë përpara bardhebluve. Ndërkohë që zonës europiane nëpërmjet kampionatit i është afruar edhe Kukësi, pas fitores 1-2 në transfertën e Shkodrës. Goli i Endri Vrapit nuk i ka mjaftuar Vllaznisë, pasi miqtë e drejtuar nga Klodian Duro fillimisht kanë barazuar me Eminin, të mbërritur gjatë merkatos së janarit dhe më pas është një shkodran, pikërisht Edon Hasani, i cili firmos kapitullimin e ish-skuadrës së tij. Nga ana tjetër, Cungu nuk ka shumë për të bërë, le që ky Kukës nuk ka më asnjë lidhje me atë që ai drejtonte dikur. Ndërkohë që në më pak se 24 orë, Skënderbeu rikuperon avantazhin në pikë me Partizanin, duke e mundur Laçin si të ishte një stërvitje. Kurbinasit kishin shumë mungesa në formacion, madje trajneri Nica largoi edhe tre titullarë të tjerë, për t’i pasur të gatshëm për ndeshjen e ardhshme dhe një fushë aq të vështirë ja kthyen nëshëtitje Salihit me shokë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...