- Advertisement -

TAG

Kukes

Me “çunat çamarrokë” të Londrës që flasin labçe, Edi Rama bën fluturimin e parë drejt aeroportit të Kukësit

Premtoi so do sillte kuksianë nga Londra, por çudia është se solli "çuna çamarrokë" të Kukësit që kanë harruar të flasin gegnisht, por përgjigjen...

Ulja e avionit në Kukës, reagon PD: Fluturimi u bë nga Rinasi, aeroporti nuk ka certifikatë sigurie

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me aterimin e avionit të parë në aeroportin e Kukësit. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se...

Basha me megafon në Kukës: S’ka marifet elektoral që pengon ndryshimin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në qytetin e Kukësit ku është takuar me dhjetra simpatizantë të tij. Këta të fundit e...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Basha: Kukësi ka pasuri por është i vjedhur, me 25 prill qytetarët do të marrin “hak”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në kuadër të fushatës elektorale të 25 prillit këtë të premte është takuar me minatorët e Kukësit. Në fjalën...

OSHEE bën njoftimin zyrtar: Qytetet, Peshkopi, Kukës, Krume pa energji elektrike

Kushtet e vështira klimaterike, kanë shkaktuar dhe avari në rrjetet elektrike. OSHEE, njofton se është krijuar një avari në linjën 110 kV te OST, e...

E pengon harta e jo flamuri

Nga Klodiana Qamo Mbrëmjen e 18 Marsit, Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka bërë bujë në rrjet me anë të një postimi në Instagram që tregon...

Dhuratë 500 doza nga Shqipëria, nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve të Kosovës në Kukës

Ka nisur sot procesi i vaksinimit për 250 mjekë dhe infermierë nga Kosova. Ashtu siç dihet tashmë, procesi i vaksinimit të bluzave të bardha...

Nis vaksinimi i 250 mjekëve dhe infermierëve nga Kosova

Në Kukës pritet të mbërrijnë 250 mjekë e personel shëndetësor i Kosovës ku do t’i nënshtrohen procesit të vaksinimit gjatë ditës së sotme. Mësohet se...

Policia e pikas jashtë banesës, arrestohet 47-vjeçari në Kukës, theu “arrestin shtëpiak”

Një 47-vjeçar në Kukës është arrestuar pasi është pikasur nga policia në ambientet jashtë shtëpisë. Mësohet se Y. A., është kapur nga policia jashtë banesës...

Latest news

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...
- Advertisement -