- Advertisement -

TAG

Kukes

“Statusi i minatorit”, sindikata merr firmat e qytetarëve në Kukës

Sindikata e Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës organizoi të dielën në qytetin e Kukësit, marrjen e firmave të qytetarëve dhe ish minatorëve për një peticion...

Basha në Kukës: S’mund ta ndihmosh fermerin me fjalë

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, ka vijuar takimet me  qytetarët, ndërsa këtë të shtunë është ndalur në fshatrat Novosej dhe Shushtavec në Kukës. Basha deklaroi...

Basha takon të rinjtë në Kukës, tregon arsyet pse ata duan të largohen nga Shqipëria

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me disa të rinj në qytetin e Kukësit. Gjatë bisedës me kryetarin Basha, të rinjtë, kryesisht...

Basha: Kukësi kryeson listën e varfërisë dhe papunësinë

Lideri i Opozitës Lulzim Basha, këtë të premte është ndalur në Kukës, ku ka vizituar një punishte artizanale. Basha është takuar me sipërmarrësen, ku është...

“Je tradhtar!”/ Dosja e Hagës kundër Thaçit: Torturuat në Kukës në një ish-fabrikë metali

66 faqe është dosja me akuzat kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi. Kupola drejtuese e UÇK-së akuzohet për...

Vodhën kasafortën e lokalit në Kukës, arrestohen dy vëllezërit

Policia e Kukësit ka arrestuar dy vëllezër të akuzuar si autorë të një vjedhje. Në pranga kanë rënë R. H., 30 vjeç  dhe E. H.,...

Reshje e dendura të shiut, probleme me qarkullimin në Kukës

Që prej ditës së djeshme në verilindje të vendit nuk janë ndërprerë reshjet e shiut. Intensiteti i tyre ka sjellë mjaft probleme e kryesisht...

E shpërfytyruar në dritare, dalin fotot e Fjolla Morinës nga shtëpia në Kukës

Prej disa ditësh, këngëtarja Fjolla Morina po jeton në një shtëpi në qytetin e Kukësit. Ajo po respekton masën e vendosur nga gjykata “arrest shtëpie”,...

Shirat sjellin probleme në qarkullim, përmbyten rrugët në Lushnje dhe Lezhë (film)

Reshje e dendura të shiut mbrëmien e djeshme kanë sjellë përmbytje të rrugëve në disa qytete të Shqipërisë. Në qytetin e Lezhës kanë krijuar probleme...

U mbyt në rezervuar, gjendet trupi i pajetë i 19 vjeçarit në Kukës

Është gjetur trupi i pajetë i 19 vjeçarit të mbytur një ditë më patë në Kukës. Sipas policisë këtë të premte është bërë i mundur...

Latest news

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit/ Kurti, Osmani dhe Konjufca homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fehmi Aganit. Agani u vra më 6...
- Advertisement -