- Advertisement -

TAG

Teuta

Përmbysje e çmendur/ Teuta kualifikohet në raundin e tretë në Conference League (film)

Teuta besoi dhe vuri në jetë një përmbysje të madhe. Kampionët durrsakë arritën të rikuperojnë humbjen 0-2 të pësuar në Durrës duke marrë një...

Luhet Kupa e Shqipërisë, mësoni tre ekipet e para gjysmëfinaliste!

Janë luajtur ndeshjet e kthimit të vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, ku nuk ka pasur asnjë surprizë. Takimi më interesant është luajtur...

Rezultat i ngushtë në çerekfinalen ndaj Teutës/ Triumfon Kukësi

Ka përfunduar me fitoren 1 me 0 ndaj Kukësit sfida e fundit çerekefinale Kukës- Teuta. Ky rezultat ka shpallur gjithashtu edhe skuadrën e fundit që...

Teuta përmbys Tiranën, Flamurtari thyen Kukësin

Tirana nuk di të fitojë! Bardheblutë janë mundur nga Teuta në javën e 11 të Kategorisë Superiore, në një ndeshje të cilën e mbajtën...

Lot në Kamëz, shpresë në Shkodër, festë në Durrës

Në Shkodër u ringjallën sërish shpresat, pas fitores ndaj Kukësit, që u shoqërua edhe me humbjen e Kamzës në shtëpi ndaj Laçit. Trajneri Ervis...

Fitore e vuajtur për Kukësin, përmbys Teutën dhe konsolidon vendin e dytë

Kukësi arriti një fitore sa të rëndësishme, aq edhe të vështirë ndaj Teutës në shtëpi. Të parët që kaluan në avantazh, ishin miqtë me...

Kukësi përmbys Partizanin në 3 minuta, Vllaznia fundos Teutën

Është mbyllur me një stuhi golash java e 20-të, me dy supersfidat e vlefshme për objektiva ekstremisht të kundërta, Partizani-Kukësi për vendin e tretë...

Kukësi fiton me përmbysje, tri pikë të arta për verilindorët në Durrës (film)

Kukësi dhe Teuta mbyllën javën e 15-të të Kategorisë Superiore, me sfidën mes tyre që përfundoi në shifat 1-2. Verilindorët fituan me përmbysje. Të...

Teuta 6 ndeshje pa fitore, Laçi merr pikë në “Niko Dovana”

Është mbyllur me rezultatin 1-1 takimi i 3 i javës së 9 në Superligë mes Teutës dhe Laçit në “Niko Dovana”. Durrsakët shpresonin të...

Bashkohen dy tifozëritë, birra dhe foto pas ndeshjes

Në stadium nuk ka pasur më shumë se 300 tifozë. Vendësit (270) janë miqësuar shpejt me të ardhurit (30). Fillimisht, tifozët e Lushnjës kanë...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...
- Advertisement -