Përmbysje e çmendur/ Teuta kualifikohet në raundin e tretë në Conference League (film)

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Teuta besoi dhe vuri në jetë një përmbysje të madhe. Kampionët durrsakë arritën të rikuperojnë humbjen 0-2 të pësuar në Durrës duke marrë një fitore të madhe 0-3 në transfertë ndaj Inter Escaldes.

Ekipi i Edi Martinit vë në jetë një mrekulli të vogël, por historike për bregdetarët, të cilët prekin për herë të parë fazën e tretë të një turneu madhor si Conference League.

Kampionët kishin kontrollin total të ndeshjes dhe kaluan në avantazh në minutën e 25-të me Sebino Plakun.

Sulmuesi 36-vjeçar u kthye në protagonistin absolut, teksa në momentin më të vështirë të sfidës në minutën e 80-të realizoi një super gol duke mbajtur Teutën në lojë.

Për ironi të fatit, Plaku kishte në këmbë edhe golin e fitores së madhe, por në sekondat e fundi gaboi nga shumë pranë.

Teuta mbajti të njëjtin ritëm edhe në shtesë, ku në fundin e shtesës së parë Gruda fitoi një 11-metërsh pas një faulli të pësuar nga portieri.

Nga pika e bardhë e penalltisë, Sherif Kallaku u tregua i saktë duke i dhuruar Teutës një biletë për në turin e tretë, ku do të përballen me irlandezët e Shamrock Rovers.

/syri.net/

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...