Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Të Pa(k)varur

Nga 27.al 0

Nga Mehmet Elezi

Të pakëndshëm (po shprehem butë) disa analistë të pa(k)varur dhe disa diplomatë-politikanë. Gjuajnë me fjalë të mëdha nga Olimpi: ka faj politika, sistemi, liderët e partive.

Nuk di dokument a përvojë në Europë ose në SHBA, ku vihen në një rrafsh  politikani që promovon krimin me atë që e denoncon.

Ose ku bëhen njësoj përgjegjës për qeverisjen si qeveria dhe opozita.

Këta «mendtarë» po e ndihmojnë të keqen me sa fuqi kanë.

-Mbrapshtitë e qeverisjes i lënë pa autor, i shpërndajnë te «klasa politike».

-Vrasin shpresën. U thonë shqiptarëve kot e keni, të tërë njësoj janë, ulni kryet ose mbathjani. Vrasja e shpresës është fushë e lirë për të keqen.

-I poshtërojnë shqiptarët. Çdo popull meriton qeverisjen që ka, ju këta politikanë keni, jeni si ata!

  1. 08. 2019
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej