- Advertisement -

TAG

politika

Basha: Shqipëria e kapur nga korrupsioni, duhet pastruar politika nga abuzuesit

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka deklaruar se Shqipëria është një vend i kapur nga korrupsioni. “Në sytë e shqiptarëve dhe mbarë botës, Shqipëria është...

Edi Paloka: Nuk është turp të jesh i vjetër në politikë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka në një shënim të gjatë në rrjetet sociale, argumenton sipas tij tezat e diskurueshme së...

Tradhtarët që harron Berisha

Nga Fatos Lubonja Në një nga foltoret e Ber ishës e dëgjova të kërkojë ndjesë në emër të PDsë për faktin se ajo i ka braktisur...

Ardi Veliu u përdor nga politika për “Masakrën zgjedhore”

Ish-deputeti i PD-së, Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “Me Xhaxhiun” foli për situatën politike në vend dhe për largimin e Ardi Veliut që...

Eric Clapton publikon këngë proteste për vaksinat ndaj Covid: “Kjo duhet të ndalojë!” (film)

Eric Clapton nuk duket se po tërhiqet nga qëndrimi i tij kundër politikave të COVID-19. Muzikanti legjendar 76-vjeçar, i cili më parë ka refuzuar...

A ndihet i braktiktisur nga demokratët dhe a do të heqë dorë nga politika? Berisha gajas gazetarët në fund të konferencës

Kryeministri Sali Berisha mbajti pasditen e sotme një konferencë të jashtëzakonshme për media, pas bërjes publike të lajmit për shpalljen e tij si person “non...

Nuk mundi të siguronte një vend në parlament, Pandeli Majko njofton largimin nga politika: Shpresoj t’ju kem dhënë gjithçka

Pandeli Majko: Miq, megjithëse matematika më rendit në 10 kandidaturat e votuara në qarkun e Tiranës, në zgjedhjet e 25 prillit, unë nuk do...

“Shqipëria voton”, DW: Kthesë apo kontuinitet?

30 vjet pas zgjedhjeve të para pluraliste, dita e zgjedhjeve në Shqipëri ende nuk është një ditë normale, mijëra policë sigurojnë mbarëvajtjen e tyre....

Basha: Plani ynë është të mos lënë askënd mbrapa, politika kërkon fytyrë njerëzore

Me një mesazh mbi vlerat e individit, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me studente dhe profesioniste të reja, iu drejtua...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -