- Advertisement -

TAG

zgjedhje vendore

Basha: Zgjidhja e vetme, zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhje vendore

Rruga është qartë, zgjedhje të parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhje vendore Kjo është zgjidhja e vetme që kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

Analisti amerikan David Phillips: Të përsëriten zgjedhjet vendore

Analisti David Philips propozon përsëritjen e zgjedhjeve lokale në Shqipëri si e vetmja mënyrë që vendi të dalë nga situata e pazakontë në të...

Kriza politike/ Rezoluta e PE-së: Të respektohet dekreti i Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve

Grupi i Aleancës së Reformistëve dhe Konservatorëve në Parlamentin Europian ka dalë më një rezolutë urgjente për krizën politike në Shqipëri. Këshilli i ACRE ka...

Palmer: Zgjedhjet vendore më 30 qershor, procesi duhet të jetë i qetë dhe transparent

Zëvendës Ndihmës Sekretar në Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike të SHBA, Mathew Palmer ka deklaruar se njeh si datë për zgjedhjet vendore 30...

Kongresmeni amerikan: Kriza politike zgjidhet vetëm me dialog dhe sipas sundimit të ligjit

Kryetari i Komitetit të Çështjeve të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me...

Situata kaotike/ Këshilli i Europës anullon delegacionin e programuar për zgjedhjet e 30 qershorit

Pak momente më parë Këshilli i Europës ka njoftuar se është anulluar delegacionin që ishte programuar për zgjedhje në Shqipëri. Nëpërmjet një emaili njoftohet se...

Gafa e Kolegjit Zgjedhor/ Vendimi i komunikuar sot u mor më datë 26 qershor (film)

Kolegji Zgjedhor la sot në fuqi datën 30 qershor për zhvillimin e zgjedhjeve vendore në vend, pavarësisht ç'dekretimit të Presidentit Meta. Por mesa duket, diçka...

“Vendimi 5 me 0″/ Denar Biba: Nuk mund ta fsheh kënaqësinë time personale, KQZ sapo bëri histori

Zëvendës kryetari i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Denar Biba ka shprehur ekzaltimin e tij për vendimin i cili lë në fuqi datën 30 qershor. Përmes...

Kolegji Zgjedhor lë në fuqi 30 qershorin/ Shehi: Opozita nuk e njeh këtë vendim, do kulmojnë protestat popullore

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin për zgjedhjet vendore, ka reaguar kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi i cili...

Mbështetësit e opozitës bllokojnë autostradën Lezhë-Shkodër, përplasen me FNSH dhe forcat RENEA (film)

Mbështetës të opozitës janë ngritur në protestë pak momente më parë në rrugën Shkodër-Lezhë. Nën thirrjet “Rama ik”, “Rama mafioz” protestuesit kanë bllokuar autostradën në...

Latest news

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...
- Advertisement -