- Advertisement -

TAG

zgjedhje vendore

I arrestojnë forcërisht të vëllanë në 3 të mëngjesit/ Kryebashkiaku i Devollit: Nuk trembem. Do vijoj zbatimin e dekretit

Mëngjesin e sotëm rreth orës 3 është shoqëruar forcërisht në polici vëllai i kryebashkiakut të Devollit, por dhe të tjerë qytetarë të cilët pretendohet...

Edi Rama hedh në fall fatin e shqiptarëve (foto)

Teksa presidenti Ilir Meta ka ç'dekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore, kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale. Ndërkohë nga ana tjetër vijojnë procedurat...

Qytetarët e Lushnjes e presin me protesta, Rama fushatë nën masa të forta sigurie

Ndonëse presidenti i vendit Ilir Meta ka ç'dekretuar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore, kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale. Pasditen e sotme Rama ndodhet...

Mbyllet mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së/ Zbulohen vendimet e kreut demokrat

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, ku u diskutua për krizën politike në vend. Në përfundim, Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike me...

Botohet në Fletoren Zyrtare, hyn në fuqi dekreti i Presidentit për anullim pa afat të zgjedhjeve vendore

Dekreti i presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve për pushtetin vendor është botuar sot më 11...

Meta: Zgjedhje vendore në Shqipëri nuk do të ketë pa dekretin e presidentit (live)

Kreu i shtetit Ilir Meta po zhvillon në këto momente një konferencë për shtyp me gazetarët. Gjatë fjalës së tij, Meta është shprehur se "shqiptarët...

Brenda mureve të vilës së Enverit me ministra dhe deputetë/ Rama jep vendimin për zgjedhjet lokale

Kryeministri Edi Rama po zhvillon sonte një takim sonte me ministra dhe deputetë nga rradhët e Partisë Socialiste. Mësohet se në takim është folur për...

KVV: Komisioni i Reformës Zgjedhore të paraqesë menjëherë grupin e ekspertëve të përfshirë në Reformën Zgjedhore

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë (KVV), si një ndër aktorët e shoqërisë civile ka ndjekur pa ndalesë ecurinë e punës se Komisionit të Reformës Zgjedhore. Me...

Zgjedhjet vendore/ KQZ: Konstituohen KZAZ në 10 qarqe

Komisioni Qendrori Zgjedhjeve bën të ditur se janë konstituar 10 KZAZ në qarqe të ndryshme të vendit. KQZ njofton se nesër do të vijojë konstituimi...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -