Kolegji Zgjedhor lë në fuqi 30 qershorin/ Shehi: Opozita nuk e njeh këtë vendim, do kulmojnë protestat popullore

Duhet të lëçisni

Humb sfidën e madhe ndaj Barcelonës, Ronaldo: Ndihem mirë dhe i shëndetshëm

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë sot në fushë duke humbur sfidën e madhe ndaj Barcelonës, dhe aq më tepër përballjen me Lionel Messin. Portugezi...

Ursula von der Leyen publikon datën: Kur pritet të fillojë furnizimi me vaksina anti-Covid

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen konfirmoi sot se furnizimi i vendeve të BE-së me vaksina anti-Covid mund të fillojë jo më...

Situata e rënduar nga Covid-19, Vasili: Rama lëri spërdredhjet dhe përgjigju për pandeminë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të mos bëjë ekspertin shëndetësor për pandeminë, por t’ua lërë situatën në dorë...

Epidemiologu i Durrësit: Kemi mungesë tamponësh, ritestimet nuk bëhen

Shefi i Shëndetit Publik në Durrës, Zija Alhysa ka ngritur shqetësimin për mungesën e tamponëve në të gjithë rrethin. Epidemiologu ka thënë për mikrofonin...

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin për zgjedhjet vendore, ka reaguar kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi i cili shprehet se opozita nuk e njeh këtë vendim.

Shehi shprehu vendosmërinë për t’u përballur në çdo cep të Shqipërisë për të mos lejuar votimet e 30 qershorit, ndërsa tha se në vend do të kulmojnë protestat popullore.

“Nuk morën ndonjë vendim se vendimet janë marrë me kohë, kjo javë do kulmojë me protestë popullore, këto janë votimet e zotit Rama ne do ndjekim dekretin e Presidentit Meta. Kjo që u mor sot me një parti fantazëm, kolegji është fantazëm s’ka vlerë juridike, ne nuk e njohim këtë vendim.

Kjo do jetë java e artë ne do përballemi në cdo cep të Shqipërisë me këto juntë politike, me datë 30 nuk do ketë votime, kemi shumicën e shqiptarëve me vete. Në të gjitha format do i ndalim. Kemi treguar deri më sot që janë mbledh me mijëra njerëz e s’ka ndodh kurrgjë, kjo është rezistenca jonë dhe do jetë më e madhe gjatë javës”, u shpreh Shehi.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Humb sfidën e madhe ndaj Barcelonës, Ronaldo: Ndihem mirë dhe i shëndetshëm

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë sot në fushë duke humbur sfidën e madhe ndaj Barcelonës, dhe aq më tepër përballjen me Lionel Messin. Portugezi...

Ursula von der Leyen publikon datën: Kur pritet të fillojë furnizimi me vaksina anti-Covid

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen konfirmoi sot se furnizimi i vendeve të BE-së me vaksina anti-Covid mund të fillojë jo më...

Situata e rënduar nga Covid-19, Vasili: Rama lëri spërdredhjet dhe përgjigju për pandeminë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të mos bëjë ekspertin shëndetësor për pandeminë, por t’ua lërë situatën në dorë...

Epidemiologu i Durrësit: Kemi mungesë tamponësh, ritestimet nuk bëhen

Shefi i Shëndetit Publik në Durrës, Zija Alhysa ka ngritur shqetësimin për mungesën e tamponëve në të gjithë rrethin. Epidemiologu ka thënë për mikrofonin...

Vokshi publikon videon me premtimet e Ramës për naftëtarët: T’i paguajë djersën e vjedhur deri në qindarkën e fundit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve si dhe kundërpërgjigjet e kryeministrit Edi Rama. Përmes një...