- Advertisement -

TAG

30 qershor

Federata Italiane e Futbollit shtyn datën e mbylljes së sezonit, 2 gushti afati përfundimtar

Presidenti federal, Gabriele Gravina, do të shtyjë përfundimin e sezonit sportiv 2019-2020 për datën 2 gusht. Vetëm pak çaste më parë është mbyllur mbledhja mes përfaqësuesve...

Zbulohet data, kur duhet të paraqitet presidenti Meta në Komisionin Hetimor ndaj tij

Presidenti Ilir Meta është thërritur të paraqitet në Komisionin Hetimor që është ngritur ndaj tij, në datën 6 Shtator. Derimë tani nuk dihet ende qëndrimi...

Thyen dyert dhe futet në Bashki/ Rakip Suli: Nuk e njoh kush është Xhelal Mziu (foto)

Kryebashkiaku i zgjedhur i Kamzës, Rakip Suli ka hyrë në këtë bashki duke thyer derën e jashtmë të godinës. Suli është shoqëruar nga mbështetës ndërsa...

Dhunoi barbarisht gruan pranë QSUT-së, identifikohet si nipi i kandidatit të PS-së në Vorë

Pak ditë më parë një skandal dhune të një burri ndaj një gruaje pranë ambienteve të QSUT-së në sy të policisë bëri bujë në...

Basha nga Kukësi: PD do heqë traun e Rrugës së Kombit (Film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një vizite në Kukës, ka premtuar se PD do të heq traun e rrugës së kombit që...

Dosja e manovrave të 30 qershorit do të hetohet nga kushërira e famozit Keshi

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një oficeri të policisë gjyqësore, në të cilën shkruhet se dosja për manovrat e votimeve...

Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS

Gjykata e Durrësit ka surprizuar ditën e sotme me vendimin për të mos pranuar mandatin e kryebashkiakes socialiste të dalë nga zgjedhjet pa garë...

Vasili: Organizata Rilindase në KQZ ka kryer krim, do dënohen

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar ashpër ndaj 4 anëtarëve të PS-së në KQZ, pas vendimit të Gjykatës së Durrësit që nuk ka...

Gjykata s’i dha mandat Sakos në Durrës, Basha: Ka ende shpresë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vendim e gjykatës në Durrës, e cila refuzoi të quajë si të ligjshëm mandatin e Valbona Sakos...

Basha: 3 arsyet pse shqiptarët braktisën Edi Ramën në 30 Qershor

Lideri i opozitës Lulzim Basha, zhvilloi një takim informal me strukturat e PD në Malësi të Madhe, ku dha disa mesazhe të rëndësishme për...

Latest news

Pompeo uron ditën e Pavarësisë: Shëndet për popullin shqiptar, për të kapërcyer pandeminë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Përmes një postimi në Twitter, ai është shprehur...

Depozitat rriten edhe në tetor, shqiptarët shtojnë mbi 300 milionë euro kursime gjatë pandemisë

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,...

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...
- Advertisement -