Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qytetarët e Lushnjes e presin me protesta, Rama fushatë nën masa të forta sigurie

Nga Ejona 0

Ndonëse presidenti i vendit Ilir Meta ka ç’dekretuar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore, kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale.

Pasditen e sotme Rama ndodhet në qytetin e Lushnjes në masa të rrepta policie pasi qytetarët e kanë pritur me protesta.

Qytetarë nga Lushnja, Fieri, Rrogozina, Divjakë dhe qendra të tjera periferike po e presin kryeministrin Rama me pankartat “Rama Ik”.

Efektivët e policisë janë duke i ndaluar protestuesit për tu afruar në vendin ku do të zhvillohet takimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej