- Advertisement -

TAG

protesta

Sulmi me 8 viktima në Atlanta, aziatiko-amerikanët dalin në protesta

Pas tre sulmeve të njëpasnjëshme me 8 viktima të ndodhura në qendrat e masazhit në Atlanta, turma të mëdha njerëzish kanë dalë në protesta...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Mijëra protestues në rrugë kundër grushtit të shtetit në Mianmar, ushtria bllokon internetin

Junta e Myanmar bllokoi internetin në vend të shtunën ndërsa mijëra njerëz dolën në rrugët e Yangon për të denoncuar grushtin e shtetit ushtarak,...

Protesta të dhunshme në disa qytete amerikane: “Nuk duam Biden, kërkojmë hakmarrje”

Protesta të dhunshme kanë nisur në Amerikë pak orë pas inaugurimit të Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara, edhe pse ky i...

Donald Martini rrëfen shoqërimin e dhunshëm nga policia: Më goditën me shkelm

Aktivisti Donald Martini ka rrëfyer dhunën që sipas tij ka ushtruar policia gjatë shoqërimit dje.  Në një intervistë për ABC, Martini i cili ishte...

Mehdi Malkaj: Adoleshentët që shkatërruan pronën publike hëngrën dru. Po neve që e mbrojmë, pse na rrahin?

Aktori i mirënjohur shqiptar Mehdi Malkaj, ka qenë sot i pranishëm në protestë për Mbrojtjen e Teatrit, së bashku me shumë aktivistë të tjerë. Malkaj...

Arkitekti Astrit Seranaj flet për shoqërimin në komisariat: Jam keqtrajtuar, në të gjitha institucionet tona ka dhunë

Sot, në Tiranë u mbajt një protestë nga ana e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, pasi aktivistët pretentojnë se gjatë shoqërimit të tyre dje,...

Aleanca për Teatrin në protestë: Nuk tërhiqemi, kërkojmë dorëheqjen e Ardi Veliut

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit janë mbledhur për të protestuar në afërsi të Ministrisë së Brendshme, pasi ditën e djeshme disa anëtarë të kësaj...

“Ça ju kena ba!” Shkodrani me flamurin kuqezi dhe të BE-së në dorë: Po na rreni me qindarka

Sot, Shkodra u rikthye në protestë. Një grup qytetarësh mesditën e sotme u mblodhën në qendër të qytetit me pankarta dhe thirrje duke protestuar...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -