Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon takimi i Metës me aleatët e djathtë/ Shehi: Nëse zgjedhjet u shtynë për të fituar kohë, nuk kemi bërë asgjë

Nga Ejona 0

Ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Ilir Meta dhe aleatëve të djathtë ku u diskutua për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor.

Në dalje nga Presidenca, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha se nëse kjo është shtyrje thjesht sa për të fituar kohë, nuk kemi bërë asgjë.

 “Ne e çmojmë shumë por gjykojmë si takim i parë që është në një situatë të rëndë ishin ide të përgjithshme. Nuk kemi ndonjë avancimm përsa i përket problemeve, sepse ne mendojmë se misioni është përtej datës zgjedhore.

E dyta gjykojmë që data e zgjedhjeve është derivat i një tjeter analize çfarë do të bëjmë deri ditën e zgjedhjeve

Ku të mërren në konsideratë propozimet e opozitës që të kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Sot gjykojmë që sot është bërë një hap i vogël pasi i takon drejtuesve

Ne gjykojmë që data e zgjedhjeve nuk është një dëshirë por do të dalë nga një marrëveshje politike

Nëse është shtyrje thjesht sa për të fituar kohë, nuk kemi bërë asgjë

E zgjidhim problemimin e kohës nëse pjesa tjetër nuk vazhdon të çmendet për datën e zgjedhjve”-tha Shehi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej