- Advertisement -

TAG

Presidenti i vendit Ilir Meta

Meta: Ndarja nga jeta e Marika Kallamatës, humbje e pazëvendësueshme për teatrin dhe kinematografinë

Pas lajmit të hidhur të ndarjes nga jeta të aktores së mirënjohur shqiptare Marika Kallamata, ka reaguar edhe presidenti i vendit Ilir Meta. Përmes një...

Reagon pas takimit me Alex Soros: Nuk biseduam Mini-Shengenin por për akuzat e kapjes së Drejtësisë

Dy ditë më parë presidenti i vendit Ilir Meta priti në një takim zyrtar Alexander Soros, djalin e George Soros, por ky takim u...

Dvorani i përgjigjet Metës: Jam shprehur qartë në shqip. Nuk kam deklaruar se KED bllokohet

Në një deklaratë për mediat, kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka konfirmuar punën e tij si drejtues i këtij institucioni,...

Zbardhet takimi i Metës me ministrin Luigi Di Maio: Asistenca italiane për rindërtim pas tërmetit është e mirëpritur!

Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Jashtëm italian Luigi Di Maio. Meta e ka falenderuar kreun e diplomacisë...

Presidenti Meta në një konferencë të jashtëzakonshme (live)

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, Presidenti i vendit Ilir Meta po mban në këto momente një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp. Gjatë konferencës, Meta pritet t’i...

I kërcënuan zëdhënësin për një postim, Meta: Shpresoj të jetë lojë e Rilindjes përndryshe mjerë ata diplomatë

Pak pas publikimit të lajmit se zëdhënësi i Presidentit është shantazhuar nga një ambasadë e huaj në Tiranë, Meta jep konfirmimin e tij. Meta shprehet...

Kriza politike/ Meta takim në Presidencë me ish-Presidentin Bamir Topi

Presidenti i vendit Ilir Meta do të zhvillojë mbrëmjen e sotme në orën 18:00 një takim me ish-Presidentin Bamir Topi. Mësohet se në takim do...

Kriza politike dhe institucionale/ Meta takon ish-presidentin Mejdani

Pas takimit ditës së sotme me liderët e opozitës së bashkuar, presidenti i vendit Ilir Meta ka takuar pasditen e sotme edhe ish-presidentin Rexhep...

Ndeshja Shqipëri-Francë, Meta dekoron presidentin e UEFA me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekoruar me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” pak çaste më parë, presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin i...

Kriza politike/ Meta takon të martën krerët e opozitës

Presidenti Ilir Meta do të takohet të martën me krerët politikës të opozitës së bashkuar në orën 09:00. Ishte paralajmëruar prej disa ditësh se kreu...

Latest news

Dy vite nga zjarri, katedralja e Notre Dame vendoset të hapet më 2024, por pa çati

Katedralja e Notre Dame në Paris do të rihapet më 2024, pas zjarrit që e dogji dy vite më parë. Deri më tani janë...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama po i lutet: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...
- Advertisement -