Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama hedh në fall fatin e shqiptarëve (foto)

Nga 27-shi 0

Teksa presidenti Ilir Meta ka ç’dekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore, kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale.

Ndërkohë nga ana tjetër vijojnë procedurat për shkarkimin e presidentit Meta nga detyra si President i Republikës. PS miratoi dje me 100 vota pro rezolutën kundër Metës dhe kanë nisur procedurat për shkarkimin e tij.

Ndonëse në kundërshtim me dekretin e presidentit dhe i braktisur nga opozita kryeministri Rama nuk i ndahet datës 30 qershor.

Në një postim sot në Instagram, Rama ka publikuar një foto të një filxhani kafeje ndërsa është shënuar mbi të numri 30. Ndërkohë që vendi është në krizë politike dhe po shkohet drejt autoritarizmit mesa duket Rama po hedh në fall fatin e shqiptarëve.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej