- Advertisement -

TAG

veting

Kel Demi: Rama, nga pjatë franceze, tashmë paçe pilaf! (film)

Emisioni VETTING Në oborret e mbretërive mesjetare të Evropës ekzistonte një personazh i veçantë: gaztori, ose në përkthimin fjalë për fjalë në anglisht: fool-budallai. Gaztori,...

“Gjyqtarët ortodoks kanë kaluar vetingun, ndërsa “Ballistët” nuk e kanë kaluar”, avokati ngre dyshimet: Si ka mundësi

Avokati Kujtim Cakrani në një shënim në mediat sociale, ka ngritur disa pyetje në mënyrën sesi po funksionon procesi i vettingut për shkarkimin e...

Të hënën para Vettingut/ Fatmira Hajdari 18-fishoi pasurinë, probleme në 5 deklarata ndër vite

Nga viti 2003, kur ka bërë deklaratën e parë të pasurisë dhe deri në 2017, kur është deklarata e fundit që është marrë në...

Prokurori i Tiranës nesër para vetting-ut, si i ka ndryshuar pasuria në vite

Prokurori Blerim Tominaj, i cili punon aktualisht në Prokurorinë e Tiranës do të përballet të premten më 12 qershor me Komisionin e Pavarur të...

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik merr vendimin: Anton Martini të shkarkohet

Komisioneri Publik ka ankimuar konfirmimin në detyrë të prokurorit Anton Martini, i cili mundi të kalonte vetingun. Sipas Komisionerit Publik, referuar gjendjes së fakteve dhe...

Ish-oficerët e Sigurimit sot në Polici, janë pa arsim të lartë

Nga Kastriot Dervishi Një debat në largësi ka nisur midis opozitës dhe Autoritetit të “hapjes së dosjeve” në lidhje me “sigurimsat” që gjenden në radhët...

PD: Vetingu në polici është ndërprerë, 534 drejtues dolën sigurimsa e spiunë

Partia Demokratike thotë se procesi i vetingut është ndërprerë sepse 534 drejtues të lartë të Policisë së Shtetit janë verifikuar se i kanë shërbyer...

Berisha flet me policët gjatë marshimit: Të bëjë Vetting ministri, jo vetëm ju (Film)

Në një moment gjatë marshimit ish-kryeministri Berisha e ka ndalur ecjen për të folur me disa efektivë të policisë. Sali Berisha i ka pyetur efektivët...

Mbërrin në Tiranë ekipi i Byrosë Federale të Hetimit të SHBA-së

Byroja Kombëtarë e Hetimit, institucioni i parë që ngrihet në procesin e zbatimit të reformës në drejtësi. Jashtë këtij institucioni ata që kanë qenë...

PD propozoi e para vetingun e rreptë të monitoruar nga ekpsertët ndërkombëtarë

Dokumenti që rrëzon pretendimet e PD-së për sovranitetin. 25 prill 2016/ Oerd Bylykbashi: Ajo që ne propozojmë është që Vetingu për funskionet e larta...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -