- Advertisement -

TAG

varreza

I hapin për herë të tretë varrin e djalit, nëna ngre dyshime: Ai nuk është aty, i kanë marrë edhe sendet personale

Tragjedia në familjen Zogu në Valikardh të Bulqizës nuk kanë të ndalur. Familjarët denoncojnë se varri i djalit të kësaj familjeje Edmond Zogu, është...

Varrosen sot në Këlcyrë trupat e 193 ushtarëve grekë

Eshtrat e 193 ushtarëve grekë të rënë gjatë luftës italo-greke janë varrosur sot gjatë një ceremonie fetare të organizuar në Këlcyrë. Në ceremoni ishte i...

Jeta mes të gjallëve dhe të vdekurve në Hong Kong (foto)

Rreshta të pafundme pllakash prej guri varrezash veshin kodrinat e Hong Kong-ut. Në këtë hapësirë të zënë nga mijëra banesa të pajetësh, vetëm disa pika...

Idrizi: Qeveria shqiptare i ka falur Greqisë lëshimet më të mëdha në këto 20 vite (film)

Kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi i ftuar sot në një intervistë për Syri.net ka folur për Çështjen Kombëtare Shqiptare, referuar...

Shkolla mes varrezave në Paskuqan/ Nxënësja rrëfen se bën mësim me pamje nga varri i babit

Top Story përqendroi vëmendjen në shkollën Tahir Sinani, në Kodër-Paskuqan. Kjo godinë e ndërtuar në vitin 2002, mund të jetë shkolla e vetme në...

Shqipëria po digjet, Puka po digjet, gjyshërit tanë po digjen…

Nga Alma Nikolli -“Ku jemi këtu?”, pyeste kinezi. -“Në Pukë. Pas shumë minutash pyeste sërish. -“Po këtu?” -“Në Pukë”, i përgjigjej po prapë shoqëruesi shqiptar. Pas një ore. -“Po tani ku...

74 vite nga genocidi çam, Doda: Kërkojmë nga qeveria që Varrezat e Klogjerit të shpallen monumentale (Film)

Në Ditën e Genocidit ndaj çamëve, në emër të PDIU, Mesila Doda ka kërkuar nga qeveria që Varrezat e Kllogjerit të shpallen varreza monumentale. Gjatë...

Foto te kisha e Laçit, foto në varreza…Pse?!

Nga Gerhard Pregapuca  Isha tek kisha e Laçit! Meqë s'më rrihet të shoh hallin tim (Shqiptar vlla, s'dal dot nga vetja) Po shikoja një vajzë e cila...

Shkollë në varreza, në Kamëz nxënësit përjetojnë makthe (Film)

Varreza ngjitur me oborrin e shkollës! Pamja aspak e zakontë, është shumë e zakonshme për nxënësit e shkollës “Tahir Sinani”, nga klasa e parë...

Doda: Ushtari italian po lexohet si grek, po përdoren të vdekurit (film)

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda gjatë një interviste në Ora News ka deklaruar se sipas studiuesve një medalion i...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -