- Advertisement -

TAG

ushqim

Dëshmia e nipit të ish-ministrit që ndihmonte me para babanë e Enverit: Në kampin e Tepelenës kishim zili edhe dhitë që ushqeheshin me ferra

Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së shumëpërfolur në historinë e Shqipërisë të ndodhur në marsin e vitit 1908, kur Çerçiz Topulli në bashkëpunim...

Probleme me gjumin? Filloni të konsumoni këto ushqime dhe do të flini si mbi pupla

Nëse keni probleme me gjumin gjatë natës, kjo mund të jetë për shkak të faktit se ju konsumoni darka tepër të rënda dhe një...

Zgjoheni të lodhur në mëngjes? Zbuloni cila është arsyeja

Kur bëjmë shtatë deri në nëntë orë gjumë, përgjithësisht zgjohemi mjaftë të freskët. Sigurisht, mund të jemi pakëz të përgjumur, por me një filxhan kafe...

Koronavirusi/ Çfarë duhet të dini për konsumin dhe pastrimin e ushqimeve këtë periudhë

ANSES, Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pastrimin. AKU citon ANSES: Çfarë masash...

Koronavirusi/ Të varfërit në luftë për mbijetesë, “Duam të punojmë por s’na lejon qeveria” (film)

Të shumta kanë qenë thirrjet e kryeministrit, Edi Rama për shqiptarët që të qëndrojnë në shtëpi në këto momente kur vendi është prekur nga...

Të darkosh në Parajsë (foto)

Të shtrirë ne ujërat blu të Oqeanit Indian, Ishujt e Maldive janë bërë një destinacion luksoz pushimesh të pëlqyera padyshim nga të gjithë. Si në...

Të paraburgosurit te Burgu 302 hyjnë në grevë urie pa afat, tetë kërkesat nga dhuna te ushqimi

Prej mesditës së djeshme, të paraburgosurit e Institucionit të Ekzekutimeve të Vendimeve Penale 302, që ndodhet në rrugën “Mine Peza”, në Tiranë kanë hyrë...

Konsumoi një drekë të zakonshme në Mykonos, turisti nga Brooklyn shokohet nga fatura

Francisco Tajeda, një turist nga Brooklyn ka vizituar ishullin e njohur grek Mykonos, ndërsa ka shijuar edhe një drekë në një restorant të njohur...

Qytetarja solidarizohet me studentët, shpërndan trastën me ushqim (film)

Jo vetëm figura publike, por edhe qytetarë të shumtë janë solidarizuar me protestën e studentëve. E tillë është edhe kjo zonjë, e cila në mënyrë...

Zbuloni ushqimet që heqin mërzitjen

Gjendja shpirtërore ka lidhje të pashmangshme me ushqyerjen. Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona, ndaj...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -