- Advertisement -

TAG

udhetim

Nesër fillojnë kufizimet e reja për të udhëtuar drejt Greqisë, ja çfarë duhet të keni me vete

Duke filluar nga dita e nesërme të gjithë qytetarët që udhëtojnë drejt Greqisë do të duhet të karantiinohen për 7 ditë në shtetin grek. Policia...

Udhëtim në “Ishull Lezhë”, në çdo shtëpi ka një peshkatar dhe një kuzhiniere (film)

Dekada me peshkim. Në çdo shtëpi ka një peshkatar. Ky është zanati  kryesor i banorëve të Ishull Lezhës, i trashëguar me fanatizëm nga brezi...

Ja kush janë 12 fluturimet e konfirmuara për nesër nga Rinasi, lejohen të udhëtojnë vetëm…

12 fluturime nga Tirana me destinacione të ndryshme në vendet e Bashkimit Europian janë konfirmuar për ditën e nesërme. Vetëm nënshtetasit e BE dhe rezidentët...

A duhet t’i anullojmë udhëtimet prej koronavirusit?

Përhapja e koronavirusit në pjesën më të madhe të vendeve të botës, ka bërë që njerëzit të stepen për udhëtimin e radhës. Një nga...

Pezullimi i licensës së kompanisë “Fly Ernest”, Aviacioni Civil i bën APEL qytetarëve: Konfirmoni biletat para ditës së fluturimit

Autoriteti Aviacionit Civil (AAC) ka reaguar në llidhje me pezullimin e licenses së kompanisë së fluturimeve 'Fly Ernest'. Përmes një statusi në ‘Facebook’, AAC i...

Ambasada amerikane fton studentët për aplikime/ Nis programi veror “Punësim dhe udhëtim” në SHBA

Ambasada Amerikane fton studentët shqiptarë të bëhen pjesë e një programi veror në SHBA. Në postimin e ambasadës thuhet se programi është i mrekullueshëm për...

Një rrugëtim kah e ardhmja

Libri i studiuesit dhe pedagogut Ermir Gjinishi, ofrohet si një tekst i mirëfilltë kërkues e studimor, i cili iu vlen, mendoj, atyre që mëtojnë...

Ju mbani byzylykë me emrin e saj, por për Pandorën s’dini asgjë

Nga Alma Nikolli Me të lexuar këtë titull ju do të jeni të gatshëm të më thoni se dini gjithçka mbi mitologjinë dhe atë mbi...

Njoftimi i Ambasadës: Tani është më e lehtë të udhëtoni në SHBA

  Për të udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me vizë turistike mjafton formulari DS-160 dhe pasaporta. “Mos harroni t’i lini në shtëpi të gjitha...

Alban Skënderaj: Shqiptarët trajtohen si bagëti

Këngëtari Alban Skënderaj ka denoncuar publikisht trajtimin jo njerëzor që bëhet gjatë një fluturimi për shqiptarët. Me anë të një postimi në facebook Skënderaj ka shprehur shqetësimin se...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -