- Advertisement -

TAG

TVSH

Basha iu premton sipërmarrësve: Unifikim të TVSH 6% për të gjithë operatorët turistikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se me ardhjen në pushtet, qeveria e tij do të bëjë unifikimin e taksës së tatimit mbi...

Shqipëria pa futboll, 9 klubet e Superiores i vendosin kushte qeverisë

Liga e Futbollit Profesionist vendos bojkotimin e kampionatit dhe pak çaste më parë ka dalë me njoftimin e mëposhtëm, ku bëhet me dije se...

Kosto e koncesionit Milot-Fier, 54% e lartë se në studimin e fisibilitetit të autostradës Adriatiko-Joniane

Qeveria e Shqipërisë shpalli dhënien me koncesion kundrejt pagesës të aksit të qendrës, Milot-Kashar -Fier (Lekaj) pjesë e autostradës Adriatiko- Joniane, me një vlerë...

Shoqata Turistike 6 kërkesa Ramës: Zbrit TVSH-në nga 20% në 10%

Shoqatat Turistike në vend janë mbledhur dhe kanë nënshkruar një peticion, ku i kërkojnë qeverisë gjashtë kërkesa për kapërcimin e krizës së krijuar nga...

Ekspertët kundër heqjes së TVSH: Ndryshimi i sistemit të taksave rrit evazionin në ekonomi (film)

Heqja e TVSH për biznesin e vogël do të  rriste më shumë nivelin e evazionit në ekonominë shqiptare. Ekspertët kontabël e kundërshtojnë nismën e...

“Jahtet përjashtohen nga TVSH”, Tabaku: Kjo është fytyra e vërtetë e qeverisë

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar sërish lidhur me projektvendimin për të përjashtuar nga TVSH importuesit e jahteve, dërguar në Kuvend më 10...

Komiteti i Rindërtimit/ Marin Mema sherr me Edi Ramën: Hiq TVSH, po merr shteti vlerën e një shtëpie (film)

Gazetari Marin Mema ka debatuar sot me kryeminsitrin Edi Rama në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit. Mema është pjesë e fondacioneve që do ndihmojnë...

TVSH 6% për hotelet, 6 milionë euro taksa më pak në buxhetin e 2018-ës

Reduktimi i Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) nga 20 në 6% për qind e ka ndikuar rezultatin fiskal të të ardhurave nga TVSH...

PD takime në Rrogozhinë: Në krah të biznesit me taksa të ulta

Përfaqësuesi i PD-së, Dorian Teliti ka zhvilluar takime në Rrogozhinë me biznesin lokal. “Në momentin që do të marrim drejtimin e punëve do të jemi...

Shuhen shpresat e pensionistëve, qeveria nuk ka para për shpërblimet e Vitit të Ri

Mungesa e të ardhurave ka penalizuar shtresat në nevojë dhe pensionistët, të cilët nuk do të marrin asnjë shpërblim këtë fundvit. Nëse në fillim u...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -