- Advertisement -

TAG

tradhtar

Kaba: Patriotizëm fals, Rama i tha Ramushit “gomar”, ai ia ktheu “tradhtar”

Shqipëria dhe Kosova brenda 6 muajve të vitit të ardhshëm nuk do të kenë më bariera tarifore. Lajmi u konfirmua nga dy kryeministrat Rama dhe...

Idrizi: A jeni në terezi të kokës o shqiptarë, që u sulët si të marrë se gjetët “tradhtarin”? Çamëria është sa e imja aq...

Nga Shpëtim Idrizi Të nderuar shqiptarë, miq e patriotë, por dhe ju, të shitur e shpifës, që mezi pritët me dorën e gojën e prishur,...

Do opozita të shpëtojë vendin?… Dorëzo mandatet

 Nga Frrok Çupi Pozitën e mazhorancës e marrim vesh nesër, pasnesër, ose së shumti të mërkurën. Megjithatë, tashmë qëndrimi i saj është vulosur: Partia Socialiste...

Letra e Llambro Xhavellas drejtuar Ali Pashë Tepelenës në 1792: “Tradhtar, kusar, do të hakmerrem!”

Në librin “Voyage en Grèce, fait dans les années 1803 et 1804, par J. L. S. Bartholdy”, gjejmë një kapitull, që detajon luftën e...

PD në kërkim të tradhtarëve që votuan Ruçin, ja video e grupit parlamentar (film)

“Dush i ftohtë” për grupin parlamentar të Partisë Demoktarike ka rezultuar mbldhja e djeshme që u nxit nga votat e deputetëve të djathtë pro...

Berisha i tërbuar me Bashën e “tradhtarët” për votat pro Ruçit: Jam ndier i fyer e i lënduar

Sali Berisha ka shpërthyer në grupin parlamentar të PD. Votat demokrate pro Gramoz Ruçit e kanë tërbuar. “Kam dalë me kokën ulur. Jam ndjerë i...

Ngjarja në Kuvendin e Maqedonisë dhe roli i drejtuesve shqiptarë në MPB

Nga Urim Gjata Në ngjarjet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë, ku u sulmuan në mënyrë të dhunshme deputetët e LSDM dhe ata shqiptarë, u...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -