- Advertisement -

TAG

The Sun

The Sun : “Ibrahimoviç është shqiptar”. Nëna e tij katolike i ka rrënjët nga… (foto)

Shpesh herë jemi vetë ne shqiptarët që “e teprojmë” për të nxjerrë patjetër me prejardhje nga toka jonë figura të shquara të historisë, shkencës,...

Pas ndarjes nga miliarderi arab, Rihanna në një lidhje tjetër

Rihanna sapo i ka dhënë fund lidhjes së saj tre vjeçare me miliarderin arab, Hassan Jameel. pas ndarjes nga Jameel, artistja është parë në shoqërimin...

Siri/ “The Sun”: Po masakrohen fëmijë në kampin Al-Hawlit

Prestigjozia britanike “The Sun” ka zbuluar detaje tronditëse, nga situata në kampin Al-Hawlit, atje ku ndodhet edhe vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha. Në një artikull të...

I bie telefoni në ujë teksa e karikonte, humb jetën 26 vjeçarja në Rusi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku një 26 vjeçare ka humbur jetën pasi ra në kontakt me energjinë elektrike. Sipas “The Sun”...

“The Sun”: Të burgosurit shqiptarë përdorin gjerësisht celularët nga qelitë e tyre

Të dënuarit shqiptar në burgjet britanike përdorin lehtësisht celularë për të komunikuar me miqtë dhe familjen përmes FaceTime, me gjithë kontrollet e vazhdueshme kundër...

Shkrimi tronditës për mafian shqiptare nga Britania: Po e kthejnë vendin në strofull krimi

Britania e Madhe vijon të japë alarmin për bandat dhe kriminelët shqiptarë, të cilët po zgjerohen në Angli me aktivitetin e tyre kriminal. Hetuesi i...

Në një lidhje me Liam Payne? Rita Ora: “Lidhja nuk është prioriteti im kryesor”

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora së fundmi ka treguar se nuk është në lidhje dhe se prioriteti i saj kryesor nuk është...

The Sun: Rita Ora paguan plot 1.5 milionë paund për shtëpinë luksoze në Prishtinë

Vera Ora, nëna e këngëtares së njohur shqiptare me famë botërore Rita Ora, ka publikuar në rrjetet sociale fotografinë e shtëpisë së tyre të re...

“The Sun”: Dua Lipa dhe Rita Ora u shmangën në “Met Gala”

Dy yjet me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa ishin të pranishme në “Met Gala” këtë vit duke tërhequr vëmendjen e mediave. Por marrëdhëniet...

The Sun: Mafia shqiptare, shkaktare e epidemisë së kokainës që ka mbërthyer Britaninë e Madhe

"The Sun" i ka dedikuar një artikull të gjerë me emra dhe fakte, rrjeteve kriminale shqiptare të cilat i konsideron shkaktare të epidemisë së...

Latest news

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...
- Advertisement -