- Advertisement -

TAG

terapi intensive

Pas 8 javësh në terapi intensive Indriti fiton betejën me koronavirusin

Një lajmi i mirë vjen nga spitali Covid2, ku Indriti pas 8 javësh në terapi intensive ia ka dalë ta mundë koronavirusin. Lajmin e ka...

125 raste të reja me COVID-19, humb jetën 55 vjeçarja nga Vlora

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 125 raste të reja me koronavirus, ndërsa ka humbur jetën edhe një 55 vjeçare...

Koronavirusi/ 2 të vdekur dhe 96 të prekur: Situata tejet kritike tek Infektivi (film)

ISHP konfirmon se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 96 raste të reja me koronavirus nga 451 testime të kryera. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 51...

Ndërron jetë një tjetër person nga Covid-19 te Infektivi, kishte 12 ditë në terapi intensive

Ka humbur jetën një tjetër pacient i prekur me koronavirus në vend. 86-vjeçari ka ndërruar jetë ditën e sotme, duke e çuar në 66 numrin...

11 pacientë me COVID-19 në terapi intensive, mosha mesatare rreth 61 vjeç

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar një rritje të numrit të shtrimeve në spitalin Infektiv, ku po trajtohen të sëmurë me koronavirus. Specialistja e ISHP-së, Rovena...

27 pacientë të shtruar me Covid-19, një në gjendje kritike për jetën

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus. Kështu, numri total i të infektuarve rritet...

Koronavirusi në Francë/ Qindra viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, totali shkon në 22 mijë e 245

Franca ka shënuar sot edhe 389 viktima nga COVID-19 që i shtohen totalit prej 22 mijë e 245. 13 mijë e 852 pacientë kanë vdekur...

Mesazhi i fortë i djalit që u shërua nga koronavirusi/ “Unë e fitova betejën, por njoha miq që e humbën” (film)

Erind Cara është një djalë i ri, mes shumë të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Pas 10 ditësh në terapi intensive, fatmirësisht ai ia...

Tre pacientë te Infektivi në terapi intensive, mes tyre edhe një 66-vjeçar

Gjatë paradites së sotme, raportohet se pranë Infektivit nuk ka shkuar asnjë autoambulancë që të sjellë raste të reja me pacientë të prekur. Aktualisht në...

Grip në Gjirokastër… nuk ka “fair play”

Nga Saimir Demi Që ndonjëherë futbolli që luhet në Shqipëri të duket si pronë private e dikujt, mjafton të jesh disi i interesuar për të...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -