- Advertisement -

TAG

sulm me arme

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Sulmi me armë në një qendër masazhimi në SHBA, tetë viktima

Zyrtarët në qarkun Cherokee, SHBA kanë publikuar emrat e pesë viktimave që u qëlluan gjatë të shtënave që ndodhën të martën në një qendër...

Sulm me armë në një gjimnaz në Los Angeles, plagosen të paktën 5 persona

Një sulm me armë ka ndodhur në kampusin e një gjimnazi në Santa Clarita të Los Angeles-it dhe për pasojë të paktën 5 persona...

Sulm me armë në Gjermani/ Policia paralajmëron banorët: Sulmuesi ende në arrati

Një sulm me armë ka tronditur sot qytetin lindor gjerman Halle, ndërsa raportohet se të paktën dy njerëz kanë humbur jetën. Policia paralajmëroi banorët të...

Vlorë/ Pronari i lokalit ku ndodhi sulmi me armë nuk u mbijeton plagëve të mara

Një prej të plagosurve të sulmit me armë në lokalin e tij në plazhin e vjetër në Vlorë nuk ka mundur t'u mbijetojë plagëve...

Pas Teksas-it një tjetër sulm trondit SHBA-në, dyshohet për 7 viktima dhe 24 të plagosur (film)

Pas sulmit tragjik në Teksas të SHBA-së ku mbetën të vdekur të paktën 20 persona, mediat ndërkombëtare raportojnë për një tjetër sulm. Mësohet se vetëm...

Terror në SHBA, shënohen të paktën 20 viktima nga sulmi me armë në një qendër tregtare (film)

Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në. Të paktën 20 viktima dhe mbi 22 të plagosur janë shënuar gjatë një sulmi me armë zjarri...

Sulm me armë në një hotel në Australi, vriten katër persona, plagosen shumë të tjerë (film)

Një sulm me armë ka ndodhur në dhomat e një hoteli në Australi dhe për pasojë kanë mbetur të vdekur katër persona. Sipas personave në...

Shkodër/ Sulm me armë në mes të qytetit, plagosen 3 persona

Janë tre persona të plagosur në atentatin e ndodhur mesditën e sotme në Shkodër. Objektivi ka qenë një djalë që ishte i shoqëruar nga një...

New York/ Ish-doktori sulm me armë brenda spitalit, vret një mjek, plagos 6 të tjerë

Një ish-doktor i një spitali në Nju Jork, ka sulmuar me armë brenda institucionit duke vrarë një mjek, plagosur 6 të tjerë, dhe më...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -