- Advertisement -

TAG

sulm me arme

Atentati ndaj vëllezërve në Elbasan/ Reagon për herë të parë familja Çapja

Pas ngjarjes së sotme në Elbasan, ku dy vëllezër u qëlluan me armë zjarri nga persona të panjohur, ka reaguar për herë të parë...

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih

Një sulm me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një stacion metroje në Mynih. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Unterföhring rreth orës 8:23....

Tjetër sulm me armë në Angli/ Rëndohet bilanci i viktimave nga shpërthimi në Mançester (film)

Një tjetër sulm me armë i dyshuar terrorist ka ndodhur në Angli. Vetëm pak orë pas sulmit në afërsi të një koncerti në Manchester, disa...

Shkodër, sulm me armë në një lokal nate, plagoset një 34 vjeçar

Një ngjarje e rëndë është rregjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shkodër. Disa persona kanë shkëmbyer zjarr me njëri tjetrin në...

Sulm me armë në Gjermani, plagoset fubollisti, vdes halla e tij

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur Gjermaninë, ku një person ka mbetur i vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur pas një sulmi me...

Tiranë/ Sulm me armë në burgun e Vaqarrit

Një sulm me armë ka ndodhur ditën e sotme ndaj  një të burgosuri në burgun e Vaqarrit, në ambientet e institucionit të vuajtjes së dënimit. Sipas...

Latest news

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...
- Advertisement -