New York/ Ish-doktori sulm me armë brenda spitalit, vret një mjek, plagos 6 të tjerë

Duhet të lëçisni

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Një ish-doktor i një spitali në Nju Jork, ka sulmuar me armë brenda institucionit duke vrarë një mjek, plagosur 6 të tjerë, dhe më pas ka vrarë veten.

Autoritetet deklarojnë se ngjarja ka ndodhur për probleme që lidhen me vendin e punës.

Policia sqaron se personi i armatosur, i dentifikuar si Henry Bello ka hapur zjarr me një pushkë brenda një spitali në lagjen Bronx në Nju Jork, duke vrarë një mjek dhe duke plagosur 6 persona të tjerë, 5 prej të cilëve ndodhen në gjendje të rëndë.

Agresori, një ish-doktor i spitalit, gjithashtu vrau veten gjatë sulmit. Të shtënat filluan rreth orës 14:55 referuar orës lokale, në spitalin Bronx-Lebanon.

Policia deklaroi se i dyshuari mbante veshur një kostum të bardhë mjekësor kur u gjet. Në afërsi të tij u gjet gjithashtu edhe arma me të cilën u krye sulmi, një pushkë ushtarake M16.

Agresori ende nuk është emëruar zyrtarisht, por sipas mediave amerikane, ai është identifikuar nga policia si Henry Bello, 45 vjeç, ish-doktor i spitalit, i cili kishte dhënë dorëheqjen në vitin 2015.

Sipas autoriteteve, Bello është përpjekur të djegë veten dhe vdiq për shkak të plagëve të vetëshkaktuara.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...