- Advertisement -

TAG

spiro koleka

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

Dokumenti i 1949/ Kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës 3 kg sallam, ndërsa Spiro Kolekës, dajës së Edi Ramës, vetëm 1.5 kg

Nga Ferdinand Dervishi Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e tij. Ai...

Edi dhe Olsi i çojnë kartolinë Baba Pilos (foto)

Olsi dhe Edi, njohin për “Babadimër”, Baba Pilon, Spiro Kolekën, me gjasë të afërmin e tyre. Ata i dërgojnë një mesazh urimi për festat e...

Rama nuk shpëton, diga është çarë

Nga Ilir Babaramo Një mizë në pjatën e supës në mencën e studentëve të Prishtinës shërbeu si detonator për revoltën e vitit 1981. Ato mbeten ende...

Parlamenti i parë i Shqipërisë

Nga Kastriot Dervishi Më 27 mars 1920, ora 9.45, nisi për herë të parë jeta parlamentare e shtetit shqiptar. Deputetët u mblodhën në godinën e...

Latest news

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Asnjë vdekje nga COVID-19 dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19,...

Karton i kuq për Veliajn, 140 milionë lekë nga xhepat e kryeqytetasve për të blerë heshtjen e ekspertit kritik

Erion Veliaj njihet si mjeshtri i blerjes së atyre pak të guximshmëve që flasin mbi masakrimin e kryeqytetit nga furia e betonit dhe propagandës...
- Advertisement -