- Advertisement -

TAG

simptoma

U kanë bërë vaksinën apo…?/ Jo vetëm Pipero, mjekët dhe infermierët e “vaksinuar” të Infektivit kanë patur simptoma të forta COVID-i

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero rezultoi pozitiv me koronavirus, dy javë pasi kishte marrë dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit. Mjeku u konfirmua dje me...

Testimet për COVID-19 në Spitalin Amerikan/ Albana Daka: Si duhet të veproni, nëse keni simptoma (film)

Albana Daka, drejtore e rrjetit laboratorik “Alnet”, në Spitalin Amerikan thotë se personat që janë me shenja të koronavirusit duhet t’i drejtohen numrit të...

“Pse fshihet numri real i tamponëve”, Bardh Spahia akuzon qeverinë: Qytetarët po presin me javë për të bërë testin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka akuzuar qeverinë se po fsheh numrin real të tamponëve që bëhen çdo ditë. Ai thotë se qytetarët që...

Të heqim dorë nga normaliteti

Të dashur miq, Në Shqipëri e në Ballkan numrat e të prekurve me COVID-19 po rriten. Ndjej për detyrë qytetare që t’ju ftoj të kujdesemi për...

Keni shtrëngim në kraharor, dhimbje fyti e përgjumje? ISHP: Këto janë simptomat e COVID-19, ndaj kërkoni ndihmë menjëherë

Instituti i Shëndetit Publik tregon disa nga shenjat e koronavirusit, ndërsa iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes, si dhe të kërkojnë menjëherë ndihmë...

OBSH zbulon një simptomë të re që tregon se jeni infektuar me COVID 19

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka zbuluar një simptomë të re të virusit vdekjeprurës COVID-19. “Çdokush mund të kontraktojë koronavirusin dhe të sëmuret rëndë. Njerëzit...

Doktori nga Stambolli: Dita e 8-10 është koha më e mirë e ndërhyrjes së mjekut. A duhet të mbajnë Ramazan tani në kohën e...

Bilgin Sait, mjeku i mirënjohur nga Gjilani që drejton pavionin e COVID-19 në Spitalin Amerikan të Stambollit thotë se koronavirusi ka dy faza; faza...

Përhapja e koronavirusit pa simptoma, studimi i radhës tregon të infektuarit e padukshëm

Në lidhje me përhapjen dhe mbrojtjen ndaj koronavirusit po bëhen studime të shumta si për paralajmërim, ashtu edhe në kuadër të gjetjes së një...

Pluhuri misterioz në mitingun e PD, detajet e para nga hetimi

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para në lidhje me atë që ka ndodhur në tubimin e hapjes së fushatës nga ana e...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -