- Advertisement -

TAG

Rruga e Elbasanit

Pellazgu Kujtim Gjuzi rovishatë, e cila ia merr në kthesë edhe CR7-ës (film)

Konservatori Kujtim Gjuzi ka treguar talentin e tij në futboll duke lënë pa gojë të pranishmit, por dhe adhuruesit dhe mbështetësit e tij të...

Makina përmbyset tek Rruga e Elbasanit, raportohet për të plagosur (film)

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në kryeqytet ku një makinë është përmbysur ndërsa raportohet se ka edhe të plagosur. Një aksident ka...

Dëmtohet rrjeti elektrik tek “Rruga e Elbasanit”, mbeten pa energji disa lagje të Tiranës

Është dëmtuar rrjeti elektrik tek "Rruga e Elbasanit" në Tiranë dhe për pasojë disa zona kanë mbetur pa energji elektrike. OSHEE njofton se ndërkohë po...

Sa frikë ka ky njeri, o burrë…

Nga Enkel Demi Në fillim nxori një grua, të cilën e paska zëvendëse të Sandër Lleshajt. Pastaj nxori një djalë që e paska zëvendësministër të...

Mes të kuqes e jeshiles së një semafori në Tiranë

Nga Leon Mirakaj Kryqëzimi ku fillon "Rruga e Elbasanit", "Ura e Tabakëve "dhe "Xhamia e Namasgjasë". Trafik i pluhrosur me makina të markave më të...

Aksident në kryeqytet, dy automjete përfundojnë në dyqan

Dy makina kanë përfunduar brenda një dyqani  pranë Rrugës së Elbasanit në kryeqytet mbrëmjen e sotme Për shkak të motit të përkeqësuar të dy automjetet janë përplasur...

Tiranë, aksident i rëndë pranë rrugës së Elbasanit

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Elbasanit në Tiranë. Si pasojë e shpejtësisë së lartë një automjet ka humbur...

Tiranë/ Zjarr në një pallat tek rruga e Elbasanit

Një palestër në katin e dhjetë të një pallati është përfshirë nga flakët ditën e sotme në kryeqytet. Zjarri ka rënë në një pallat në...

Kadare, si vlerë dhe kolonë e shoqërisë shqiptare

Nga Mentor Kikia Në vitin 1988, në konvikt, në Qytetin “Studenti”, ishim 8 persona në një dhomë. Nga një kanat dollapi na takonte secilit, për...

Disa sugjerime për Presidentin-ambjentalist

Nga Skënder Minxhozi Bujar Nishani nuk është shquar në karrierën e tij politike për ndonjë ndjeshmëri të spikatur ndaj çeshtjeve të ambjentit. Nuk regjistrohet, gjatë...

Latest news

Shënohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Izmir

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaroi se viktima është një grua...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...
- Advertisement -