- Advertisement -

TAG

rregulla

Përse disa njerëz nuk zbatojnë rregullat kundër pandemisë?

Masat e izolimit dhe distancimit fizik, që janë prezantuar në gjithë botën për të parandaluar përhapjen e virusit të ri, janë duke riformësuar jetën...

Organizoi dasmë kundër rregullave të Covid, “kërcet” gjoba në një lokal në Tiranë

Një pronar i një lokali në Tiranë ka marrë gjobë pasi ka organizuar dasmë kundër rregullave të Covid. M.K 30 vjeç është gjobitur me 10...

Manastirliu: Pensioni në shtëpi me kosto zero nga ky muaj

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në kuadër të masave të ndërmarra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri, ka njoftuar se duke filluar...

“Mshtetni dorën, relaksoni kyçin”/ Rregullat e deputetit kaubojs ju tregojnë si ta pini kafen (film)

A keni menduar ndonjëherë se duhet të ndjekësh disa rregulla për të pirë kafen? Deputeti kaubojs, Eduart Ndocaj ju fton të ndiqni tutorialin e mëposhtëm...

Shkelën rregullat e Schengen-it/ Riatdhesohen 36 shtetas shqiptarë

36 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot pasi akuzohen se kanë shkelur rregullat e lëvizjes në zonën Schengen. Këta shtetas mësohet të kenë qëndruar mbi 90...

Banorët e fshatit që krijuan “Parlamentin e Fterrës” (film)

Banorët e Fterrës, fshat në Vlorë, kanë gjetur një mënyrë mjaft të këndshme për të ndarë kohë me njëri-tjetrin, për të biseduar për problemet...

Latest news

Procedohet nga policia, Shpëtim Idrizi nga komisariati nr.1: Të arrestuarit janë ndarë në disa komisariate (film)

Lidhur me procedimin dhe arrestimet e mbështetësve të PDIU në protestë që janë bërë nga policia e shtetit, ka reaguar kreu i PDIU Shpëtim...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...
- Advertisement -