- Advertisement -

TAG

Rita Ora

Rita Ora kërkon ndihmë për shqiptarët e prekur nga tërmeti

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë të shtunën ka solidarizuar dhe këngëtaren kosovare Rita Ora. Rita Ora i ka bërë thirrje fansave të saj të...

Rita Ora publikon super videoklipin e realizuar në Dubai (Film)

Rita Ora ka publikuar videoklipin e këngës "New Look" të albumit "Phoenix". Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka vendosur që ky videoklip të realizohet në Dubai....

Rita Ora anullon zemërthyer koncertin: Vuaj nga probleme shëndetësore

Këngëtarja shqiptare Rita Ora për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore është detyruar të anulojë koncertin që ajo kishte planfikuar të zhvillonte ne...

Dokumentari në Kosovë, Rita Ora rrëfen historinë e Antigonës

Para disa javësh, Rita Ora vizitoi vendlindjen e saj në Kosovë për të parë se si UNICEF po financon infermieret lokale për të shkuar...

Rita Ora e ftuara speciale e Princ Harry (foto)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka qenë e ftuar në një koncert bamirësie i organizuar nga Princ Harry. Rita Ora së bashku me nëna...

Rita Ora shpreh ndjenjat e vërteta për Liam Payne

Që kur është bërë pjesë e skenës muzikore, Rita Ora është supozuar se ka qenë lidhur më disa meshkuj të njohur në mbarë botën...

Në një lidhje me Liam Payne? Rita Ora: “Lidhja nuk është prioriteti im kryesor”

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora së fundmi ka treguar se nuk është në lidhje dhe se prioriteti i saj kryesor nuk është...

The Sun: Rita Ora paguan plot 1.5 milionë paund për shtëpinë luksoze në Prishtinë

Vera Ora, nëna e këngëtares së njohur shqiptare me famë botërore Rita Ora, ka publikuar në rrjetet sociale fotografinë e shtëpisë së tyre të re...

“The Sun”: Dua Lipa dhe Rita Ora u shmangën në “Met Gala”

Dy yjet me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa ishin të pranishme në “Met Gala” këtë vit duke tërhequr vëmendjen e mediave. Por marrëdhëniet...

Rita Ora kërcen me këngët e Elvana Gjatës dhe Capital T (film)

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka mbledhur të gjithë shqiptarët për të festuar në Milano të Italisë, ku mbajti edhe koncertin...

Latest news

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...

Rama: Vendimmarrja varet nga dinamikat e brendshme të BE

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...

Zjarr në Bashkinë e Kamzës, merr flakë hyrja e institucionit

Një zjarr ka përfshirë parditen e sotme Bashkinë e Kamzës. Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu publikon videon nga bashkia, ku duket tymi dhe flaka në hyrje...
- Advertisement -