- Advertisement -

TAG

Rita Ora

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Rita Ora përgëzon Vjosa Osmanin: Urime Presidentja e re e Kosovës

Figura të njohura të showbizit kanë reaguar pasi Vjosa Osmani u zgjodh në krye të shtetit të Kosovës. Mes tyre nuk kishte si të mos...

Çfarë ka të përbashkët Rita Ora, Cristiano Ronaldo dhe Mira Rakacolli?

Në pamjen e jashtme nuk kanë asgjë të përbashkët. Rita Ora dallohet në muzikë, kinema dhe zhveshje sportive. Cristiano Ronaldo allias CR7 dallohet në futboll dhe...

“Personat me sjelljen më të keqe gjatë vitit 2020”, në listë Trump dhe një shqiptare

“Bad Manners AWards” apo BMA është ngjarja vjetore e cila ‘shpërblen’ apo thënë më mirë ndëshkon me çmime të famshmit për “sjelljet më të...

Pas ditëlindjes Rita Ora thyen sërish rregullat anti-COVID, ja çfarë ka bërë kësaj here (foto)

Ylli i POP-it, Rita Ora ka thyer sërish rregullat e koronavirusit, pasi fluturoi në një avion privat në Kajro më 21 nëntor, për të...

Pas DiCaprios, edhe Rita Ora në mbrojtje të Lumit Vjosa në Shqipëri

Ditën e djeshme, një postim i Leonardo DiCaprio-s bëri xhiron e rrjetit, sepse aktori publikoi në llogarinë e tij në Instagram një foto nga...

Rita Ora kundër ”Lock-Down”-it të dytë në Angli: Po më vret

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Rita Ora është shumë e pakënaqur nga karantina e dytë totale në Britaninë e Madhe. Në një story në Instagram, Ora...

Rita Ora ka një mesazh për të gjitha vajzat dhe gratë shqiptare (film)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, së fundmi u ka dërguar një mesazh të gjitha grave dhe femrave shqiptare ku ju kërkon atyre të...

Prestigjozja “Forbes” artikull për Kosovën: Vizitojeni, Rita Ora vjen nga atje

Revista prestigjoze botërore, “Forbes” ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Veçanërisht,...

Rita Ora mesazh për Kosovën: Respektoni masat, mbroni veten e të dashurit nga Covid-19

Lidhur me situatën e Covid-19 në Kosovë, Rita Ora ka dhënë një mesazh sensibilizues për bashkëkombasit e saj. Përmes UNICEF Kosova, artistja shqiptare me...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -