- Advertisement -

TAG

rilindas

Kur Kongresi e ka t’mushme…

Brekushet janë tashmë simboli estetik i Rilindjes, prandaj në Kongresin pa numër të saj, vetë kryerilindasi u gadit me uniformën e duhur.

Burg, nëse nuk ke me ç’paguan dritat! Respekte, nëse je Rilindas si Alket Hyseni

Një kryefamiljar në Shkodër ra në tension dhe la jetën, sepse OSHEE i kishte prerë dritat. Viktima shkoi të lidhë dritat drejt e në...

Cilët janë ata xhaxhat atje lart mbi Muzeun Kombëtar o babi?

Nga Edison Ypi Mozaik me gjak -Cilët janë ata xhaxhat atje lart mbi Muzeun Kombëtar o babi ? -Është pështirosje e pa shembullt estetike dhe historike, o...

Këshilltarët e LSI-së, këta rilindas patriotë

Nga Enkel Demi Te filmi “Nëntori i dytë”, një fshatar, ku ka bërë konak Ismail Qemali e pyet Plakun e Vlorës: “Po Evropi ç’thotë Ismail...

Reagon LSI-ja pas shpërthimit: Rilindasit ende s’kanë gjetur kush i vuri tritolin babait të Sajës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar në lidhje me shpërthimin që ndodhi në një nga zyrat elektorale të kësaj partie në Durrës. Në reagimin e...

Latest news

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...
- Advertisement -