- Advertisement -

TAG

Rezart Taci

Sekuestrohen 18 mln euro biznesmenit Rezart Taçi, dyshohen si para nga aktiviteti i mafias italiane

Sekuestrohen 18 milionë euro nga llogaritë bankare të biznesmenit shqiptar Rezart Taçi sepse dyshohet që paratë janë me prejardhje nga aktivitete kriminale të lidhura...

Akuzohej për pastrim parash, biznesmeni Rezart Taçi shpallet i pafajshëm në Palermo

Biznesmeni Rezart Taçi rezulton i pafajshëm në Palermo. Ndonëse i akuzuar për bashkëpunim me mafien dhe pastrim parash, sipas dy dokumenteve të prokurorisë së...

Gjykata refuzon lirinë për dy bashkëpunëtorët e Rezart Taçit

Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin e  Artur Ballës dhe Bledar Lilos, të akuzuar nga SPAK për “pastrim parash”, në kuadër të grupit kriminal...

Dështon kërkesa për liri, Gjykata lë në burg shoferin dhe kunatin e Rezart Taçit

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg kunatin dhe shoferin e biznesmenit Rezar Taçi, pas kërkesës së tyre për tu liruar nga qelitë e...

Kthesë e papritur në hetimet italiane! Rezart Taçi shpëton nga akuzat

Gazeta italiane La Repubblica raporton se Prokuroria italiane ka rrëzuar akuzat e ngritura ndaj ekonomistit Fabio Petruzzella për bashkëpunim me mafien. Gjykatësi italian, Alfredo...

Akuza për pastrim parash, lihen në burg kunati dhe ish-truproja i Rezart Taçit

Gjykata e Apelit ka marrë vendimin për të lënë në masën "Arrest me burg" për Artur Ballën dhe Bledar Lilon, të cilët janë kunati...

A ka bashkëpunuar me Taçin për pastrimin e miliona eurove?/Abazoviç: Të hetohet presidenti!

Në përgjimet e nxjerra nga Prokuroria Italiane për pastrim parash ku pjesë ishte dhe biznesmeni shqiptar, Rezart Taçi, u përmend edhe Presidenti i Malit...

Artan Hoxha: Në përgjimet e Taçit kanë dalë emra ministrash

Gazetari Artan Hoxha deklaroi se nga hetimet e autoriteteve per rastin  e biznesmenit Rezart Taci rezulton se në përgjime janë përmendur emra ministrash të...

Dy procese paralele, Këlliçi: Me statutin e ri FRPD i organizon vetë zgjedhjet

Kryetari në detyrë  Belind Këlliçi deklaron se Forumi Rinor i Partisë Demokratike i organizon zgjedhjet vetë. I ftuar në Radar Informativ me Jonida Shehun, Këlliçi...

SPAK e shpalli në kërkim, reagon Rezart Taçi

Biznesmeni shqiptar, Rezart Taçi, pas publikimit të lajmit se ka një urdhër arresti për të mbi akuza për pastrim parash, ka reaguar menjëherë duke...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -