- Advertisement -

TAG

Rexhep Taip Erdogan

BIRN: Aeroporti i Vlorës nuk ndërtohet nga Behgjet Pacolli, por prej turqve të zgjedhur nga Erdogani

Kryeministri Edi Rama shpalli të premten rezultatin e tenderit për koncesionin e aeroportit të Vlorës, një projekt fantazmagorik për të cilin vetë dokumentet e...

Pritet ndërhyrja e Edi Ramës/ Erdogan kërcënon Mitsotakis: Mos më sfido! Njihe mirë çmendurinë turke!

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i është drejtuar sot me një mesazh të ashpër kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, gjatë një fjalimi para anëtarëve të...

Rama nesër në Athinë, mediat greke zbardhin agjendën

Pas vizitës në Turqi, kryeministri Edi Rama raportohet se do të jetë nesër në Athinë. Kreu i qeverisë shqiptare do të zhvillojë takime me kryeministrin...

Edi Rama sulmon nga Turqia Bashkimin Europian (film)

“Po hapim një kapitull të ri në marrëdhëniet mes dy vendeve”. Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me Recep Tayyip Erdoğan njoftoi marrëveshjet e arritura....

I ofenduan dhëndrin dhe i kërcënuan vajzën, Erdogan me “dorë të hekurt” ndaj mediave sociale: Do marr masa të ashpra

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan tha se do të forcojë kontrollin qeveritar mbi mediat sociale. Kjo pasi dhëndri i tij Berat Albayrak, ministër i...

Atë çfarë Erdogan e bëri pas “puçit”, Edi po e bën pas tërmetit

Nga Berat Buzhala Kur përfundoi dita e parë e konferencës “Last call for Journalism”, nën organizimin e Këshillit të Evropës, me të kthyer në hotel...

Tërmeti/ Erdogan: Do ndërtojmë 500 banesa, punimet do kryhen nga ekipet tona

Presidenti i Truqisë, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se do të ndërtojmë 500 banesa për banorët e prekur nga termeti i 26...

Vijon paniku në Turqi, brenda 6 orësh regjistrohen 22 lëkundje të reja tërmeti

Turqia është goditur ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm 5,8 ballë me epiqendër në Detin e Marmara. Për pasojë 8 persona janë plagosur...

Erdogan vizitë në Serbi për projektin 3 miliardë eurosh

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi më 29 gusht, raporton agjencia Tanjug. Gjatë vizitës Erdogan do...

Flamuj shqiptarë në tubimin e Erdoganit në Sarajevë

Gjatë tubimit të Presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Bosnje, janë valëvitur edhe flamuj shqiptar. Presidenti i Turqisë ka shkuar në Sarajevë për të...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -