- Advertisement -

TAG

racizëm

Racizëm

Nga Mehmet Elezi Klasifikimi kryeministror i shqiptarëve në “personalitete” e “njerëz të zakonshëm”, kur është puna për radhën e vaksinimit, nuk është vetëm formë e...

Akuza për racizëm, Bela Hadid tregon të vërtetën

Modelja e njohur Bella Hadid, pasi u akuzua për racizëm, është detyruar të kërkojë falje. Akuzat vërshuan ndaj saj fill pasi publikoi në rrjetin...

“Në Greqi ka racizëm”, mediat greke artikull për suksesin e këngëtareve shqiptare

Media greke ka habitur, duke pranuar se shqiptarët emigrantë në Greqi, janë të detyruar ta mohojnë origjinën e tyre për arsye të paragjykimit. Madje ‘Voice...

Nuk e kam menduar kurrë se Xhafaj mund të jetë kaq kurajoz, sa të godasë racizmin antishqiptar të grekëve

Nga Spartak Ngjela Turp për të djathtën shqiptare që dhe një nen patriotik që kemi bërë, e quajnë shkelje. Nuk më duhet fare kush është Fatmir...

Gentjan Muça: Jam fetar, nuk jam racist

Futbollisti i Tiranës, Gentjan Muça, ka dalë përpara gazetarëve në sallën e konferencave për shtyp të klubit, për t’i kërkuar Komisionit të Apelit pranë...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -