- Advertisement -

TAG

qesharak

Berisha pas mbledhjes: Alibeaj u mërzit por ky është realiteti, është bërë qesharak

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka dhënë një prononcim për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së kreut të grupit parlamentar të PD. Berisha tha se Alibeaj...

Neritan Ceka si Indiana Jones, historia e nesërme është Kupa e Shenjtë që humb e para

Nga Lorenc Vangjeli Lista të hapura apo Bylisi qytet i vjetër grek? Javën e shkuar nuk kishte asnjë dilemë për zgjedhjen e shqiptarëve se çfarë...

“Post qesharak”, Ylli Manjani ironizon rolin e këtij ministri

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shprehur habinë për pozicionin dhe rolin e ministrit për Marrëdhëniet me Kuvendin e Shqipërisë. Përmes një statusi në rrjetin...

Edhe filozofët kishim mangut

Nga Enkel Demi Shqipëria është një vend qesharak, sepse ka një mangësi të rëndësishme; nuk ka elitë. Shteti i Ismail Qemalit zbuloi sheshit, pikërisht që...

Koalicion qesharak, ndan përfitimet, pastaj bën sherr

Nga Klodian Tomorri Për momentin gjëja më qesharake në Shqipëri është koalicioni që qeveris vendin. Këta janë në qeveri bashkë, vënë në jetë politika dhe miratojnë...

Grekët gjejnë fajtorin: Është Çamëria

Mediat greke e kanë gjetur fajtorin për “skandalin” që ka përfshirë ushtrinë e tyre. Ato bëjnë me faj Çështjen Çame që ushtarët shqiptarë, të...

Kryetari i Rrogozhinës: Drejtoria e Rrugëve izolim qesharak

Kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Beqir Nuredini nuk ka mundur më të heshtë pas një konflikti të gjatë me drejtorinë e rrugëve. Ai prej...

Luli si fjalëkryq

Nga Enkel Demi Shqipëria është një vend qesharak. Ky është i vetmi përfundim që mund të nxjerrësh mbrëmjen e sotme, tek shkruan dy rradhë, të cilat...

“Po, jo zoti Kujdestar!” 

Nga Mero Baze Ditët e fundit janë shtuar disa zëra kritikë nga mbështetësit e Bashës, kundër Berishës, të cilin po e akuzojnë se po i...

Latest news

“Shuhet” edhe një çift i “Për’puthen”/ Ja detajet që tregojnë se Ana dhe Bruno janë ndarë (FOTO)

Florjana Gjini dhe Bruno Shemsho janë një nga çiftet e formuar në emisionin e dashurisë “Përputhen”. Dyshja që pas daljes së tyre nga programi...

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...

Provimet e Maturës/ Kushi: Ja si mund të veproni nëse s’jeni dakord me vlerësimin

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Fax News ku ka folur lidhur me përgatitjet që po bëhen...

KLP hap rrugën për emërimin e 22 prokurorëve të rinj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka hapur rrugën për emërimet e reja. Në mbledhjen e ditës së sotme u bë me dije se ka...

Zgjedhja e presidentit të ri, Salianji: Fundjava do të nxjerrë zbuluar lojën e pastër të Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar lidhu r me marrëveshjen e Alibeajt dhe Ballës për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai është...
- Advertisement -