- Advertisement -

TAG

qentë

Tre qentë….

Nga Lutfi Dervishi Qeni roje, zagari dhe konja 1. Presidenti Regan, për të treguar dallimin mes lirisë së shtypit në Amerikë me vendet e tjera të bllokut...

Masakër në Korçë, helmime masive të qenve në rrugë

Keqtrajtimi dhe vrasja e kafshëve vijon të jetë një ndër problematikat që haset më shpesh në vendin tonë. Një masakër po ndodh aktualisht në...

Zari vogël që sillet në brekët e Edi Ramës

Nga Arben Llalla Qentë e racës “pekinez” vuajnë nga fiksim; ata mendojnë se janë pit bull dhe u sulën të gjithë njerëzve. Si këta qen ngjajnë...

Studimi befasues/ Qentë mund të zbulojnë Covid-19 duke nuhatur djersën e njeriut

Sipas një studimi, qentë mund të stërviten për të zbuluar koronavirusin, duke nuhatur djersën e njeriut. Qentë e zbulimit mund të nuhasin drogë, armë, ose...

Nikoll Lesi: Edi, lidhi qentë!

Mbrëmë vonë, mu te hyrja e redaksisë së gazetës “Koha Jonë”, një mori forcash speciale morën me dhunë kryeredaktorin e gazetës, Qamil Xhani. Nuk...

Ky shtet europian ndalon kryerjen e tamponit, qentë e zbulojnë personin me Covid për 1 minutë

Shumë shtete janë duke kryer tamponët për të gjithë personat që futen në territorin e tyre, të tjerë mjaftohen vetëm me matjen e temperaturës,...

Studimi/ Qentë mund ta nuhasin koronavirusin në 95% të rasteve

Studiuesit në shkollën kombëtare veterinare në Alfort, Paris, stërvitën tetë qen për të identifikuar personat e infektuar me koronavirus nga mostrat e aromave të marra...

Qentë e Dua Lipës “flasin” shqip (Film)

Revista e famshme e modës, Vogue, ka bërë një mini-serial me Dua Lipën, ku ajo shihet duke e jetuar fantazinë e saj  në koleksionet...

Qeni leh “Rama ik!”, Edi Rama zihet edhe me qenin (film)

Kryeministri Edi Rama ka vizituar paraditën e sotme banorët e prekur nga tërmeti në Kashar. Pas replikave që ka pasur me banorë të ndryshëm,...

Po çonte mbesën në shkollë, qentë masakrojnë të moshuarën në Elbasan

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mëngjes në qytetin e Elbasanit. Teksa po çonte mbesën në shkollë, një e moshuar është maskaruar nga kafshimet e qenve...

Latest news

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....

Grida Duma braktis mbledhjen për Presidentin, sulmon Alibeajn

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka braktisur mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, pasi sipas saj propozimet për postin e presidentit duhet të bëhen...
- Advertisement -