- Advertisement -

TAG

Presidenti i SHBA

Zëri i Amerikës: Presidenti Trump fal zyrtarë të lartë, ngjallen polemikat

Presidenti i SHBA Donald Trump njoftoi falje për disa individë të profilit të lartë të dënuar për mashtrime. Ai ndryshoi edhe dënimin me burg...

Trump i shkruan Vuçiçit, ndryshon qëndrimin nga një vit më parë për Kosovën

Presidenti i ShBA, Donald Trump, i ka shkruar letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç, me rastin e Ditës Kombëtare të Serbisë. Ndryshe nga letra e...

Ambasadorja e re e SHBA mban fjalën e parë në Tiranë: Ne jemi ende me ju krah për krah (film)

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yrui Kim, po jep mesazhin e saj të parë në vendin tonë. “Bie pak shi, por pjesa ime...

Presidenti i SHBA: Bryant kishte një pasion të fuqishëm, vdekja e vajzës edhe më e trishtueshme

Presidenti i SHBA, Donald Trump i ka kushtuar një status në Tweeter vdekjes së basketbollistit amerikan Kobe Bryant Trump thotë se Bryant sapo kishte "filluar"...

Haradinaj merr urimet e Trump për Vitin e Ri, konfirmon mbështetjen e palëkundur ndaj SHBA

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shprehur kënaqësinë e tij për kartolinën që i ka dërguar Presidenti i SHBA, Donald Trump, me...

Presidenti Meta: Vdekja e liderit të ISIS lajm i mirë. Mbështes plotësisht deklaratën e Trump

Presidenti i Republikës Ilir Meta shprehet se ndarja nga jeta e Al Bagdad është një lajm shumë i mirë për Shqipërinë. Në një mesazh në...

Vritet udhëheqësi më i madh i ISIS, Abu Baker al Bagadi/ Trump: Diçka e madhe ka ndodhur

Abu Baker al Bagadi, udhëheqësi më i madh i Isis, babai themelues i Kalifatit dhe predikuesi i tmerreve të "luftës së shenjtë" të sjellë...

Trump-i me atlete nuk është kërcënim për Shqipërinë…(foto)

Pas takimit të kryeministrit shqiptar Edi Rama me presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump të shoqëruar nga bashkëshortet e tyre nuk kanë munguar...

Emigrantët shqiptarë në Amerikë i drejtohen Trumpit me një peticion

Pas protestës së djeshme para Shtëpisë së Bardhë, emigrantët shqiptarë kanë nisur një peticion online për të ardhmen demokratike të Shqipërisë. Peticioni i drejtohet edhe...

Dhuna në shkolla, Trump propozon armatosjen e mësueseve

Presidenti i SHBA Donald Trump u takua dje me nxënës, prindër dhe mësues, të cilët kanë qenë dëshmitarë të disa vrasjeve nëpër shkolla dy...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -