- Advertisement -

TAG

Presidenti i SHBA

7 vjeçarja nga Siria i shkruan Donald Trump: Të lutem shpëto fëmijët në Aleppo

Vajza: Mezi pres të shoh çfarë mund të bësh për fëmijët e Sirisë "Ju duhet të bëni diçka për fëmijët në Siri sepse janë si fëmijët...

SHBA do të ndërtojë murin në kufi me Meksikën, Trump firmos sot

Muri do të jetë i gjatë rreth 3.200 km Presidenti i SHBA Donald Trump rikthen në axhendën e tij ndërtimin e murit përgjatë kufirit me...

Një hoxhë i ftuar në ceremoninë e inagurimit të Trump, këndon vargje nga Kurani (video)

Tradita/Në ceremoni janë përfshirë të gjitha besimet fetare Presidenti Donald Trump edhe pse më herët ka lëshuar deklarata të frota kundër myslimanëve, në ceremoninë e inagurimit...

Dita e parë e Trump në Shtëpinë e Bardhë/ Ndryshimet në Zyrën Ovale (foto)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka nisur menjëherë me urdhrat ekzekutivë në Shtëpinë e Bardhë. Trump kësaj here ka menduar edhe...

Arma më e fuqishme e historisë: Si funksionon valixhja e zezë e Presidentit të SHBA-ve

Valixhja nukleare që ndjek gjithmonë Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është arma më e fuqishme e të të gjitha kohërave. Ja çfarë...

Obama mbërrin në Greqi, blindohet Athina

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama ka mbërritur në Greqi, në vizitën e tij zyrtare dhe të fundit si President i...

Nishani pritet nga Presidenti Barack Obama

Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani morën pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë e...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të enjte pranë Gjykatës së Elbasanit . Mësohet se ngjarja ka ndodhur mes një çifti bashkëshortësh. Nga...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -