- Advertisement -

TAG

Presidenti i SHBA

Biden tregon Biden tregon ambicien: 200 milionë doza vaksine në 100 ditët e para në Shtëpinë e Bardhë: 200 milionë doza vaksine në 100...

Presidenti i SHBA Joe Biden ka vendosur qëllim shpërndarjen e 200 milion dozave të vaksinës gjatë 100 ditëve të tij të para në Shtëpinë...

Nis ceremonia e betimit/ Biden merr sot detyrën e re si President (live)

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden bën sot betimin. Në ceremoni nuk merr pjesë ish-Presidenti  Trump. Yje të muzikës e Hollivudit "festojnë Amerikën". https://youtu.be/uVe304Piewc

Kongresi kërkon shkarkimin e Trump, presidenti ARRATISET nga vendi

Presidenti Donald Trump u largua gjatë fundjavës për një udhëtim në Camp David, konfirmoi një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë. Mediat e huaja shkruajnë se...

Trump jep mesazhin e parë nga spitali, tregon gjendjen shëndetësore

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka dhënë mesazhin e parë nga spitali, disa orë pasi u shtrua për t’u trajtuar për koronavirusin. Kreu i Shtëpisë...

Infektimi i Trump me Covid-19/ Bursat e SHBA pësojnë rënie, bie edhe çmimi i naftës

Pas lajmit se presidenti i SHBA Donald Trump doli pozitiv me koronavirus, bursat në SHBA kanë pësuar rënie. Dow Jones Industrial Average u hap 1.4%...

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe bëjnë marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka dhënë lajmin se Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë rënë dakord për të normalizuar marrëdhëniet. "Përparim i madh...

Presidenti Donald Trump: Objektet fetare të rihapen këtë fundjavë

  Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e...

Avokati: Covid-19 strategji e Iluminatit dhe masonëve, çfarë duan të na injektojnë në trup (film)

Në një intervistë në studion e “Abc-ja e mëngjesit" avokati Zaçe Islamaj foli për teorinë konspirative, të cilën ai e beson lidhur me përhapjen...

Presidenti Trump: Nëse bëjmë një punë të mirë, koronavirusi do të zgjasë deri në…

Presidenti i SHBA, Donald Trump në një deklaratë për media, është shprehur se kriza e shkaktuar nga virusi Covid-19 mund të zgjasë deri në...

Trumpi dhe Gjermania luftojnë për një firmë gjermane, për virusin Corona

Nga Auron Dodi Një firmë gjermane në Tübingen parashikon të nxjerrë në qershor apo korrik teste për vaksinën kundër virusit Corona. Donald Trump do ta...

Latest news

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...

Idrizi: 25 Prill është dita jonë, përballë oktapodit dhe tentakulave të Rilindjes mavi (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi përmes një postimi të publikuar në rrjetet sociale ka përmbledhur momentet, protestat e PDIU si...
- Advertisement -