- Advertisement -

TAG

Presidenti i SHBA

Trump: Rusia nuk po ndihmon në çështjen e Koresë së Veriut

Pas bisedës telefonike me presidentin e Rusisë, Vadimir Putin, presidenti i ShBA, Donald Trump, tha se nuk është i kënaqur me bashkëpunimin e Rusisë,...

Presidenti Trump: Gati ta shfaros Korenë e Veriut (film)

Në fjalimin e tij të parë para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Presidenti i SHBA, Donald Trump foli për një shkatërrim të...

Trump dhe presidenti i Koresë së Jugut arrijnë një marrëveshje

Pas testimeve të përsëritura bërthamore dhe raketore, presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe ai i Koresë së Jugut, Moon Jae-in kanë arritur në...

Trump: Jam gati të mbyll dhe qeverinë për ndërtimin e murit me Meksikën

Presidenti i SHBA, Donald Trump është shprehur i vendosur për të çuar deri në fund njërin prej premtimeve kyçe të fushatës së tij elektorale, ku...

Trump përkrah Macron në Ditën e Bastijës

Në paradën e Ditës së Bastijës në Paris, Presidenti i SHBA Donald Trump dhe ai i Francës Emanuel Macron marshuan së bashku në bulevardin...

Pakti Putin-Trump/ Tillerson: Assad do bjerë nga pushteti

Presidenti i ShBA, Donald Trump dhe Presidentit rus, Vladimir Putin, ka përfunduar me arritjen e një pakti historik i cili pritet t'i japë fund...

Trump viziton Varshavën

Një ditë përpara samitit të G20-s, presidenti Donald Trump viziton sot Varshavën, i cili do të shtrëngojë duart me 12 kryetarë shtetesh dhe qeverish nga...

Donald Trump ngacmon gazetaren irlandeze në Shtëpinë e Bardhë (film)

Donald Trump , president i SHBA teksa po zhvillonte një bisedë telefonike me Kryeministrin irlandez, një moment ka ndëprerë telefonatën për të komplimentuar një...

Mësimet nga historia: Japonezo-amerikanët solidarizohen me muslimanët kundër diskriminimit

Japonezo-amerikanët e mbajnë mend shumë mirë diskriminimin që duruan gjatë luftës së dytë botërore dhe thonë se do të ngrihen në mbrojtje të muslimanëve...

Nuk zbaton urdhërin për refugjatët/ Trump shkarkon nga detyra Prokuroren e Përgjithshme

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkarkuar Prokuroren e Përgjithshme Sally Yates sepse refuzoi të zbatonte urdhrin e tij ekzekutiv mbi emigracionin dhe refugjatët. Në...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -