- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Vuçiç kërkon ndihmën e BE: Detyroni Kosovën të heqë taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar sot me shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian, ambasadorin Sam Fabrici. Vuçiç i ka thënë Fabricit se shpreson...

Vuçiç i përgjigjet Haradinajt: Hiq taksën ose …

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu tha zyrtarëve të lartë të BE-së, se Serbia është e angazhuar për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovës, mirëpo...

Kërcënohet me jetë Vuçiç, i kërkojnë të mos bëjë paqe me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është kërcënuar me jetë nëse do të nënshkruajë ndonjë marrëveshje me Prishtinën. Lajmi mësohet përmes një letre që deputeti i...

Vuçiç: Qytetarëve serbë nuk do u fshihet asgjë për Kosovën, mund të ketë referendum

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka siguruar serbët se kur bëhet fjalë për çështjen e Kosovës, institucionet e Serbisë nuk do të fshehin asgjë...

Vuçiç: Fuqitë e mëdha e kanë vendosur, pavarësinë e Kosovës nuk e ndryshojmë dot

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka nisur ta pranojë se pavarësia e Kosovës është e pashmangshme. Këtë e la të kuptohet në një intervistë për...

Vuçiç: Politika jonë është Evropa, shqetësohem nga politikanët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka ftuar anëtarët e Qeverisë serbe që të respektojnë rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian. Vuçiç ka shprehur edhe shqetësimin...

Vuçiç: Serbët e dinë se zgjidhja e çështjes së Kosovës do të jetë e dhimbshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një intervistë për AFP thotë se çështja e Kosovës është pengesa kryesore e pranimit të Serbisë në BE. Ai...

Vuçiç tregon dy zgjidhjet për Kosovën: Jemi kundër konfliktit të ngrirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka marrë pjesë sot në një tryezë të rrumbullakët ku u diskutua për dialogun e brendshëm për Kosovën. Vuçiç ka...

“Vuçiç vitin e ardhshëm planifikon vizitë shtetërore në Prishtinë”

Kryetari i Partisë Popullore Vuk Jeremiç deklaroi sot se vizita e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Zagreb shërben si prova për ardhjen e tij...

Presidenti serb: Kemi një pasqyrë mbi vrasjen e Oliver Ivanoviç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha sot se Beogradi ka një pasqyrë mbi vrasjen e udhëheqësit të Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci dhe Drejtësi” (SDP)...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -