- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Taksat, Vuçiç: I gatshëm për çfarëdolloj negociate

Në forumin ndërkombëtar GLOBEC që po mbahet në Bratisllavë, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka thënë se është i gatshëm për çfarëdolloj negociate, vetëm...

Vuçiç: Nëse Kosova vendos të bashkohet me Shqipërinë, ky do të jetë vendimi i Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar deklaratat e fundit nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në lidhje me bashkimin me Shqipërinë. Vuçiç ka deklaruar...

Nga e mori vesh Vuçiç që Policia e Kosovës do të kryej arrestime në Veri?

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, para dy javësh kishte paralajmëruar se do të kryheshin arrestime në Veri të Republikës së Kosovës nga njësitet speciale...

Vuçiç urdhëron ushtrinë e Serbisë të përgatitet pas ndërhyrjes së Policisë së Kosovës në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka urdhëruar vënien e të gjitha njësiteve të ushtrisë së Serbisë në gjendje të plotë lufte, ka njoftuar televizioni...

Vuçiç: Serbia ka përgatitur masa ndaj Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e...

Për pak sa nuk e njohën Kosovën, Tadiq dhe Koshtunica u kërcënuam nga SHBA-ja dhe Gjermania!

Ish-kryeministri dhe presidenti i Serbisë, Vojislav Koshtunica dhe Boris Tadiq ishin të gatshëm ta njihnin Kosovën por me një kusht të veçantë. Kështu ka...

Vuçiç paralajmëron arrestime në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Vuçiç ka paralajmëruar arrestimin e dhjetëra policëve dhe shtetasve serbë dhe sipas tij operacioni i planifikuar pa baza ligjore do të...

Përplasja me Thaçin/ Vuçiç: Telefono Amerikën, s’të jap asgjë! Ky është vetëm problem i yni

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka treguar për zhvillimet që po ndodhin në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit, dhe përplasjet me presidentin...

Samiti Brdo-Brijunit në Tiranë: Thaçi shtrëngon duart me Vuçiç (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shtrënguan duart në samitin Brdo-Brijunit që po mbahet në Tiranë. Presidenti Meta, i cili...

Vuçiç para mbërritjes në Tiranë: Mund të më vrisni, por nuk do e njoh kurrë pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka përsëritur sërish tashmë qëndrimin e njohur prej kohësh se nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Nëpërmjet deklaratës...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -